ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اخراج خانم ندا اشراقی دانشجوی بهایی علوم کامپیوتر دانشگان کاشان

اخراج خانم ندا اشراقی دانشجوی بهایی علوم کامپیوتر دانشگان کاشان

اخراج ندا اشراقی
ایران – اجتماعی

اخراج خانم ندا اشراقی دانشجوی بهایی علوم کامپیوتر دانشگان کاشان

دانشجوی علوم کامپیوتر دانشگاه سراسری کاشان خانم ندا اشراقی بروجنی، دی ماه امسال به دلیل «بهایی بودن» از دانشگاه اخراج شد.

اواخر آذرماه ۱۳۹۶ حراست دانشگاه کاشان، پس از احضار ندا اشراقی و احراز اعتقاد او به آیین بهاییت، بدون توضیح مشخص یا حکم کتبی، کارت دانشجویی او را ضبط کرد.
یک منبع مطلع روز ۲۸ دی ماه گفت: «در تاریخ ۲۸ آذر حراست دانشگاه با خانم اشراقی تماس گرفته و نهایتا در تاریخ ۲۹ دیماه با حضور در دفتر حراست دانشگاه، از او خواسته شده تا در فرم‌های تهیه شده بنویسد که به دین بهاییت اعتقاد دارد و آنرا امضا کند. پس از آن کارت دانشجویی خانم اشراقی بدون توضیح مشخصی از سمت حراست ضبط شد. »

خانم ندا اشراقی بروجنی ساکن اصفهان و متولد سال ۱۳۷۵ در مهر ماه ۱۳۹۴ در رشته علوم کامپیوتر دانشگاه سراسری کاشان پذیرفته شد. مسوولان دانشگاه پس از ضبط کارت دانشجویی، دسترسی این دانشجو به وبسایت دانشگاه و حق ورود به خوابگاه دانشجویی را نیز از او سلب کرده‌اند.
به گزارش یک منبع مطلع، پس از پیگیری‌های خانم اشراقی، مسوولان دانشگاه شفاها گفته‌اند به دلیل اعتقاد به بهاییت اخراج شده و باید موضوع را از سازمان سنجش پیگیری کند.

همین منبع اضافه کرد، سارا شکیب دانشجوی آمار در دانشگاه سراسری کاشان نیز طی روند مشابهی در اولین ترم ورود به دانشگاه در سال ۱۳۹۴ از دانشگاه اخراج شده و مینا اشراقی بروجنی، خواهر ندا نیز در زمان اعلام نتایج کنکور سراسری با “نقص در پرونده” مواجه شده و اجازه ثبت نام در دانشگاه پیدا نکرده است.

موضوع نقص در پرونده پیامی است که شهروندان بهایی در زمان اعلام نتایج کنکور با آن روبه‌رو می‌شوند و به سبب آن اجازه ثبت نام در دانشگاه را نمی‌یابند.
خانم وفا هویدایی دانشجوی رشته فیزیک دانشگاه پلی تکنیک تهران و صدف وجدانی شهروند بهایی، دانشجوی ورودی سال ۹۶ در رشته مهندسی معماری دانشگاه رازی کرمانشاه از دیگر محروم شدگان بهایی در سال تحصیلی جاری هستند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment