ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اخراج بیش از یکصد تن از کارگران کارخانه فولاد کبیر خزر

اخراج بیش از یکصد تن از کارگران کارخانه فولاد کبیر خزر

folad kabir photo

ایران – اخراج کارگران

اخراج بیش از یکصد تن از کارگران کارخانه فولاد کبیر خزر

طی چند روز اخیر حداقل یکصد تن از کارگران کارخانه فولاد کبیر خزر از کار اخراج و بیکار شده و به خیل بیکاران پیوستند.

کارخانه فولاد کبیر خزر؛ تا پیش از این با ۴ خط تولیدی فعالیت می کرد اما به دلیل بحران و مشکلات مالی، اکنون این کارخانه تنها با یک خط تولیدی فعالیت می کند.

یک منبع کارگری گفت: کارخانه فولاد کبیر خزر حدود ۱۰۰ نفر از نیروهای کارگری خود را تعدیل کرده که باعث بیکاری این کارگران شده است.

بنابه مطالعات اولیه، طراحی و نصب و راه اندازی ماشین آلات کارخانه فولاد امیرکبیر خزر با ظرفیت ۵۰۰ هزار تن میلگرد فولادی توسط متخصصین داخلی از سال ۸۳ انجام شد و این کارخانه با هدف تامین بخشی از نیازهای داخلی کشور در تولید فولاد در بخش خصوصی در زمینی به مساحت حدودا ۱۵ هکتار در سال ۱۳۸۵ در دو خط تولید میلگرد آجدار در سایزهای ۱۰ تا ۲۲ در شهرک صنعتی رشت به بهره برداری رسید.

شرکت فولاد امیرکبیر خزر؛ از سال ۱۳۸۵ تاکنون با بهره گیری از دانش و تجربه ۴۰۰ نفر نیروی انسانی و متخصص داخلی بی وقفه به کار خود ادامه داد و در سال ۱۳۹۰ موفق به اخذ گواهینامه ۲۰۰۸  ۹۰۰۱ ISO ،  ۲۰۰۴ ISO14001 و ۱۸۰۰۱ ؛۲۰۰۷ OHSAS شد.

فولاد کبیر خزر تا پیش از این با ۴ خط تولیدی فعالیت می کرد اما برخی مسائل و مشکلات موجود باعث شده است اکنون این کارخانه تنها با یک خط تولیدی فعالیت می کند و در روزهای اخیر نیز اقدام به اخراج نیروی کارگری خود کرده است.

بدین ترتیب بجای ایجاد اشتغال که دولت مرتب از آن دم می‌زند، هر روز با تعطیلی یک واحد تولیدی جدید، تعداد دیگری از کارگران و نان آوران زحمتکش این میهن به خیل بیکاران کشور اضافه می‌شوند تا جیب دزدان و غارتگران حاکم و «آقازاده‌ها» هر روز از رنج و خون این کارگران زحمتکش پْر و پْرتَر شود.

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment