ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اختلاس گر ۲۰۰میلیادی نفتی ، ۳ساعت بعد از کشف ماجرا فرار کرد!

اختلاس گر ۲۰۰میلیادی نفتی ، ۳ساعت بعد از کشف ماجرا فرار کرد!

اختلاس نفتی
ایران ـ اجتماعی

اختلاس گر ۲۰۰میلیادی نفتی ، ۳ساعت بعد از کشف ماجرا فرار کرد!

اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اختلاس و دزدی میلیاردی یکی از کارمندان اکتشافات وزارت نفت، گفت: دزد اکتشافات وزارت نفت فردی بوده که رد گم می‌کرده است و از کارکنانی که در همان مجموعه اکتشافات وزارت نفت کار می‌کردند تقاضای پول برای قرض می‌کرده و عنوان می‌کرده که تا پایان ماه این پول را به شما پس می‌دهم.

به گفته سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس: رندترین شماره تلفن همراه کشور به نام دزد اکتشافات وزارت نفت بوده که حدود ۲ ونیم میلیارد تومان این خط را خریده است.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه دستگاه‌های اطلاعاتی و قضایی اموالی را از این فرد شناسایی کرده‌اند که شامل اموال گرانقیمت و املاک می‌شود، افزود: اگر این فرد ۱۵۰میلیارد تومان دزدی کرده باشد، در حال حاضر اموال شناسایی شده این فرد بیش از این میزان است که این اموال هم اکنون به نفع دولت توقیف شده است.

این دزد فرصت تبدیل اموالش به پول نقد را نداشت

نماینده علی‌آباد کتول در مجلس، با اشاره به اینکه شاید این فرد باور نمی‌کرد که روزی این دزدی کشف شود، ادامه داد: این فرد از قبل اموالش را به پول نقد و ارز تبدیل نکرده بود و فرصت برای جابجایی اموال نداشت، چرا که ۳ ساعت پس از کشف دزدی توسط وزارتخانه از کشور خارج می‌شود.
این نماینده در ادامه یادآور شد: چون پس از۱۰سال کسی دزدی این فرد را کشف نکرده بود، این فرد با خیال راحت به کار خود ادامه می‌داد و اموال را به‌نام کسی نزده بود.

حدود ۷میلیارد تومان قیمت‌گذاری برای خط رند فرد فراری

قره‌خانی با بیان اینکه رندترین شماره تلفن همراه کشور به نام دزد اکتشافات وزارت نفت بود، افزود: این فرد حدود ۲ونیم میلیارد تومان این خط را خریداری کرده که قیمت آن در حال حاضر به مراتب بالاتر از این رقم بوده و حدود ۷میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است و کسی هم کشف نکرده بود که دارنده این خط تلفن کیست.

پورشه، مازراتی و بنز  دزد فراری  کشف شد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، تصریح کرد: چندین ماشین با برندهای مازراتی، پورشه و بنز نیز در پارکینگ منزل مسکونی این فرد کشف شده البته بخشی از این خودروها در منزلش نبوده است.
جالب اینکه قره‌خانی درحالی از اختلاس ۱۵۰ میلیارد تومانی سخن می‌گوید که طبق اعلام رسانه‌ها و دستگاه قضایی کشور، مبلغ این اختلاس که در واقع امر ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شد پس از بررسی‌های صورت‌گرفته مشخص شد که  این مقدار  نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment