ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اختلاس جدید میلیاردی و فرار جنجالی یک مدیر دیگر جمهوری اسلامی به کانادا

اختلاس جدید میلیاردی و فرار جنجالی یک مدیر دیگر جمهوری اسلامی به کانادا

اختلاس چند میلیاردی
ایران – اجتماعی

اختلاس جدید میلیاردی و فرار جنجالی یک مدیر دیگر جمهوری اسلامی به کانادا

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس هدایت الله خادمی،‌ دوشنبه ۲۵ دی با اشاره به تخلف و سوء استفاده مالی در شرکت ملی نفت اعلام کرد که یکی از مدیران مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت، پس از اختلاس میلیاردی، به کانادا فرار کرده است.

خادمی اضافه کرد که این فرد «پس از مشخص شدن تخلف و سوء استفاده مالی به یکی از کشور‌های همسایه و از آنجا به کانادا رفته است. »
وی در ادامه افزود: « مشخص شده که 15 میلیون دلار به ‌علاوه 60 میلیارد تومان در حساب اکتشاف وجود ندارد. »

خادمی، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس ایران ادامه داد: «چک‌های مربوط به مدیریت اکتشاف برای وصول به بانک ارجاع می‌شده که مسئولان بانک به مسئولان مدیریت اکتشاف اعلام می‌کنند که به‌دلیل نبود منابع حساب‌های مدیریت اکتشاف مسدود می‌شود. »
وی در ادامه گفت: «پس از مطلع شدن مسئولان مدیریت اکتشاف از این موضوع، به‌سراغ حسابرس مدیریت اکتشاف رفته که متوجه می‌شوند وی از کشور متواری شده است. »

هدایت الله خادمی با تذکر اینکه نباید افراد ۲ تابعیتی در مناصب حساس مسئولیتی داشته باشند، گفت: «این فرد که تابعیت کانادا را داشته تقریباً نفر دوم مالی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت بوده است. »
نایب‌رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس با ابراز اینکه مسئولان مدیریت اکتشاف در این زمینه ضعیف عمل کرده‌اند، گفت: معمولاً اسناد مالی حداقل ۲ امضایی هستند لذا یکی از امضا‌ها را این شخص انجام می‌داده است، امضای دیگر چگونه انجام می‌شده؟ آیاجعل می‌شده؟ این مسائل باید بررسی شود.

فرارهای قبلی!

در سال‌های گذشته هم رئیس پیشین بانک ملی ایران پس از کشف بزرگترین اختلاس و  فساد مالی در شبکه بانکی ایران، به کانادا فرار کرد. او نیز تابعیت کانادا داشت. مقام‌های قضایی ایران می‌گویند که برای بازگرداندن خاوری به کشور تلاش می‌کنند!!!

واقعیت این است مقامات قضایی فقط برای کارگران محروم و شریف که برای دریافت ماهها حقوق بخور و نمیر عقب افتاده‌شان تجمع می‌کنند سریع حکم جلب صادر می‌کند یا برای فعالین کارگری و معلمین مثل اسماعیل عبدی یا جعفر عظیمی و . . .
اختلاس‌چی‌های میلیاردی تقریبأ شامل تمام رأس این حاکمیت می‌شود و در جمهوری اسلامی پدیده جدیدی نیست.

این اختلاسهای میلیاردی را مقایسه کنید با ماهها حقوق عقب افتاده کارگران زحمتکش نیشکر هفت‌تپه، با کارگران شریف هپکوی عراق و با هزاران کارگر در کارخانجات و واحدهای تولیدی که حتی نان شب خود را به صورت قسطی تهیه می‌کنند و از عهده دوا و درمان کودکان خود بر نمی‌آیند.
این سیمای واقعی جمهوری اسلامی است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

پيغام(1)

  • ناشناس
    دی 27, 1396 at

    سوال اينجاست كه چرا اختلاس گران ميلياردي همه راهي كانادا ميشوند؟ آيا كانادا سهمي از اين اختلاس ها دارد؟ اگر نه پس چرا پول هاي مردم ايران از اين افراد گرفته نميشود و محاكمه نمي شوند .

كامنت گذارى

1 Comment