ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اخبار تجمع اعتراضی و اعتصاب کارگران ابر صنعتی ایران و سیمان کارون + عکس

اخبار تجمع اعتراضی و اعتصاب کارگران ابر صنعتی ایران و سیمان کارون + عکس

تجمع اعتراضی و اعتصاب

ایران – تجمعات اعتراضی کارگری

اعتراض کارگران ابر صنعتی ایران و ناز نخ

روز شنبه ۲۵ شهریور۹۶ جمعی از کارگران شرکت ابر صنعتی ایران و نازنخ بعلت بلاتکلیفی ۶ ساله در دریافت مطالبات خود در مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.

کارگر شرکت کننده در این تجمع گفت: حدود ۶ سال است که مطالبات و حقوق خود را دریافت نکرده ایم و کسی نسبت به حل مشکلات این واحدهای تولیدی اقدام نمی کند.

او در ادامه درباره علت حضور خود و دیگر کارکنان این ۲ شرکت در مقابل استانداری قزوین، افزود: افراد حاضر به نمایندگی از تمام کارگران شرکت‌های ابر صنعتی ایران و نازنخ در این مکان گردهم آمده اند تا پیگیر مطالبات خود باشند.

این کارگر اضافه کرد: از سال ۹۰ از شرکت نازنخ بازنشسته شده‌ام ولی تاکنون سنوات بازنشستگی، حقوق و مزایای کارگری خود را دریافت نکرده و از شرکت طلب دارم.

با بیان این نکته که شرکت ناز نخ از ۲ سال پیش تعطیل شده است، او خاطر نشان کرد: تمام دستگاه‌ها و وسایل این شرکت به فروش رفته است و به همین منظور کارگران این مجموعه نگران‌ وضعیت مطالبات خود هستند.

امروز ۵۸  واحد تولیدی در قزوین از میان سه هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی این استان به دلیل فرسودگی فناوری و یا نداشتن بازار با بحران روبرو هستند.

ادامه اعتصاب کارگران سیمان کارون

دورجدید اعتصاب کارگران کارخانه سیمان کارون که دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها مطالباتشان که از روز دوشنبه ۲۰ شهریور از سر گرفته شده است کماکان ادامه دارد.

درهمین رابطه روز پنج‌شنبه ۲۳ شهریور، فرماندار مسجد سلیمان با اشاره به اعتصاب کارگران کارخانه سیمان کارون گفت: انتظار داریم کارگران این کارخانه دوباره به کار بازگردند.

علیرضا گروئی درباره جلساتی که درباره حل و فصل مشکل کارگران کارخانه سیمان مسجدسلیمان (کارون) برگزار شده،گفت: ۲ صورتجلسه دراین باره تنظیم و به کارفرما ابلاغ شده که طی آنها کارفرما ملزم شده در یک بازه زمانی قابل قبول مطالبات کارگران را تسویه کند.

وی اضافه کرد: کارخانه سیمان مسجدسلیمان مشکل خاصی ندارد و در صورت راه اندازی دوباره خط تولید می تواند به تعهدات خود در قبال کارگران عمل کند.

گروئی این کارخانه را مهمترین واحد تولیدی منطقه عنوان کرد و افزود: ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و یک هزار نفر به صورت غیرمستقیم در این کارخانه مشغول به کار هستند.

وی همچنین اظهار کرد: تاکنون چندین جلسه برگزار شده و قرار بود که کارفرما حقوق کارگران را به طور کامل تا شهریور ماه تسویه کند اما به دلایلی فقط توانست به بخشی از تعهد خود عمل کند که بعد از مذاکرات اخیر متعهد شده همه مطالبات را به مرور تسویه کند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment