ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اخبار تجمعات اعتراضی کارگران در شهرهای مختلف

اخبار تجمعات اعتراضی کارگران در شهرهای مختلف

تجمعات اعتراضی
ایران – کارگر

اخبار تجمعات اعتراضی کارگران در شهرهای مختلف

تجمع کارگران قزوینی در مقابل اداره مالیات بوئین زهرا ؛ این دومین تجمع اعتراضی کارگران در قزوین از صبح امروز است.

تجمعات اعتراضی کارگران بصورت روزانه در عموم شهرهای میهن ادامه دارد. خبرهای دریافتی حاکی است که جمعی از کارگران صبح روز پنجشنبه ۱۲بهمن ۹۶ در برابر استانداری قزوین تجمع کردند. این کارگران نسبت به مزدهای عقب افتاده خود دست به اعتراض زده‌اند. در این خبر گفته شده‌ است که جمعیت شرکت کننده در این تجمع اعتراضی رو به افزایش است. 

تجمع اعتراضی کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در سومین روز خود

تجمعات کارگری

طبق خبر دریافتی،‌ شماری از کارگران عضو تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، برای سومین روز در هفته جاری به منظور پیگیری مطالبات خود، مقابل ساختمان شهرداری تهران اقدام به تجمع نمودند.

بنا بر این خبر، جمعی از کارگرانِ عضو تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه برای پیگیری مطالبات خود، مقابل ساختمان شهرداری تهران تجمع کردند.

این تجمع اعتراضی، سومین تجمع در هفته جاری است که از سوی این گروه از کارگران، مقابل ساختمان شهرداری تهران برپا شده است. کارگران تجمع‌کننده وابسته به پروژه‌های نیمه تمامِ مسکن سپیدار ۲ و ۳ هستند.

آنها از مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر تهران می‌خواهند تا پروژه‌های نیمه‌تمام مسکونی را هرچه زودتر تعیین تکلیف نمایند.

یادآوری می‌شود که پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳ نزدیک به ۵ سال که نیمه‌کاره رها شده‌اند.

بیکاری کارگران کردستانی؛ بزرگترین معضل و چالش پیش‌روی آنها

تجمعات اعتراضی

طبق گزارشی که دریافت کرده‌ایم، روز چهارشنبه ۱۱بهمن، در نشست اعضای کانون انجمن‌های صنفی کارگران و استادکاران استان کردستان ، ضمن اشاره به معضلات گسترده و عمیق کارگران و استادکاران ساختمانی همچون بیکاری ، رکود ساخت و ساز و بیکاری گسترده کارگران ساختمانی، شرایط سخت زندگی کارگران و استادکاران ساختمانی، حوادث کار و موضوع بیمه و بازنشستگی نیز مورد بحث قرار گرفت.

در این جلسه، تشکل‌های کارگری با طرح این مساله که استان کردستان با ۱۶.۳٪ بیکاری، در رتبه سوم کشوری جای دارد و این بزرگترین آسیب‌ها را بر زندگی کارگران استان کردستان وارد می‌سازد، خواستار پیگیری و ارائه راهکارهای درست و مناسب در این زمینه گردیدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment