ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اخبار تجمعات اعتراضی کارگران در شهرهای مختلف – پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه

اخبار تجمعات اعتراضی کارگران در شهرهای مختلف – پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه

کارخانه شیشه قزوین
ایران ـ کارگری

اخبار تجمعات اعتراضی کارگران در شهرهای مختلف – پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه

اعتراض کارگران «شیشه قزوین» نسبت به عدم پرداخت ۳ ماه از دستمزد عقب‌افتاده‌شان

در یک گزارش خبری آمده است که کارگران کارخانه «شیشه قزوین» بابت دست‌کم سه ماه دستمزد و دو ماه حق بیمه خود معترض هستند.

لازم به ذکر است که کارخانه شیشه قزوین یکی از بزرگترین واحدهای تولید شیشه در کشور محسوب می‌شود و تعداد کارگران آن حدود ۲۸۰ نفر برآورد می‌شود. در این گزارش قید شده است که مطالبات مزدی این کارگران، مربوط به ماه‌های آبان، آذر و دیماه سال ۹۶ می‌باشد. گفتنی است که علت پرداخت نشدن ۲ماه از حق‌بیمه آنها کمبود نقدینگی ذکر شده است.

همچنین گفته می‌شود که زندگی کارگران شاغل در کارخانه «شیشه قزوین» به دلیل کمبود منابع مالی در چند سال گذشته با چالش‌هایی همراه بوده است.

این کارگران انتظار دارند که در آستانه نوروز و سال ۹۷ جدا از مطالبات مزدی سه ماه گذشته، حداقل بخشی از عیدی سال جاری را به آنها پرداخت بشود؛ امری که هنوز جامه عمل به خود نپوشیده است.

کارگران اخراجی شهرداری تاکستان چشم به راه بازگشت به کار

کارگران شهرداری تاکستان

طبق خبر دریافتی در حالیکه ۱۸ ماه از اخراج ۹۷ نفر از کارگران شهرداری تاکستان می‌گذرد، این کارگران همچنان بدنبال بازگشت به‌ شغل خود هستند.

این خبر می‌افزاید که ۹۷ نفر از کارگران قراردادی خدماتی شهرداری تاکستان در استان قزوین که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری «پاکراه» هستند، در مرداد ماه سال ۹۵، با اتمام قرارداد از کار اخراج شدند.

این کارگران بیکار شده با طرح شکایت در هیات رسیدگی اداره کار شهرستان تاکستان، پیگیر مطالبات معوقه و بازگشت به‌ کار خود شده‌اند اما بلاتکلیفی آنها هنوز ادامه دارد.

مجموع کارگران خدماتی شهرداری تاکستان حدود ۱۵۰ نفر بودند که از این تعداد، ۹۷ نفر از ۱۸ ماه گذشته بیکار شده‌اند و تا این لحظه جز تعداد انگشت‌شماری که به شغل‌های کاذب همانند دستفروشی مشغول هستند، هیچ کاری برای آنها پیدا نشده است.

علت تعدیل این کارگران نیز کاهش هزینه‌های جاری شهرداری تاکستان عنوان شده است.

یکی از کارگران می‌گوید که در هجده ماهی که اخراج شده‌‌ام در جستجوی کار به واحدهای صنعتی و خدماتی زیادی مراجعه کرده‌ام اما به دلیل شرایط سنی‌ام؛ تا این لحظه هیچ کاری برای من و سایر همکاران اخراجی‌ام پیدا نشده است.

تجمع بازاریان دهدشت در اعتراض به افتتاح فروشگاه افق کوروش شماره ۲

بازاریان دهدشت

روزچهارشنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۹۶، بازاریان و ااصناف شهردهدشت در اعتراض به افتتاح و راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش ۲ دست به تجمع زدند.

مدت‌هاست که راه اندازی فروشگاه افق کوروش در شهر دهدشت به دغدغه اصلی بازاریان این شهر تبدیل شده و کار را به یک بحران اجتماعی و اقتصادی تبدیل کرده است.

این فروشگاه که به گفته مسئولان شهرستان کهگیلویه تمامی مجوزهای لازم را از مرکز یعنی تهران اخذ می‌کند در شهریور سال ۹۵ در دهدشت افتتاح شد.

بازاریان دهدشت امروز در دومین تجمع خود جلوی فروشگاه شماره ۲ تجمع کرده و خواستار تعطیلی این فروشگاه شدند.

یکی از بازاریان دهدشتی گفت: فروشگاه افق کوروش روی کالاهای خاصی مانور تبلیغاتی می‌کند و حتی زیر قیمت خرید می‌فروشد و در عوض روی کالاهای دیگر که مردم کمتر روی آنها حساس هستند، چند برابرقیمت می‌فروشد.

اعتصاب کارگران نی‌بر نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به عدم پرداخت حقوق

کارگران نی‌بر نیشکر هفت‌تپه

مطابق خبر دریافتی، بعد از ظهر روز چهارشنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۹۶، کارگـران نی بر بابت اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه اشان دست از کار کشیدند.

این کارگـران خواهان پرداخت حقوق ماههای آذر و دی خود هستند.

بر اساس گفته کارگـران، مدیریت شرکت به تازگی خواهان تعویض کارت بانکی آنان  از بانک ملی به بانک انصار شده است و شرط پرداخت حقوق معوقه آنان را ، منوط به داشتن کارت بانک انصار ذکر نموده است.

یکی از کارگـران گفته است که ما کارگـران روز مزد فقط روزی که کار میکنیم، مزد داریم و ماه‌های آبان و آذر روی هم ۳۳ روز کار کرده‌ایم. بنابر این ما حقوق دیماه را هم  میخواهیم چون در این ماه هم فقط ۲۵ روز کار کردیم.

کارگـران بخاطر نزدیک شدن به پایان سال، نگران عدم پرداخت مطالبات و هزینه‌های سال نو خانواده هایشان هستند و به همین دلیل بعد از ناهار امروز چهارشنبه ۲۵ بهمن همگی دست از کار کشیدند.

قابل ذکر است نی‌برها در دو قسمت فعلی و توسعه مشغول بکار می‌باشند که هر قسمت ۳۰ دسته دارد و در هر دسته تقریبا ۵۰ نفرکارگر شاغلند. تعداد کارگـران در مجموع ۱۵۰۰ نفر در قسمت فعلی و ۱۵۰۰ نفر نیز در قسمت توسعه می‌باشد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment