ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اخبار اعتصاب و تجمعات اعتراضی کارگران در شهرهای مختلف + عکس

اخبار اعتصاب و تجمعات اعتراضی کارگران در شهرهای مختلف + عکس

کارگران
ایران ـ کارگری

اخبار اعتصاب و  تجمعات اعتراضی کارگران در شهرهای مختلف + عکس

تجمع کارگران شرکت ساختمانی تابان شهر در اعتراض به حقوق معوقه چندماهه خود

کارگران شرکت ساختمانی تابان شهر که در حال ساخت بیمارستان رازی بیرجند هستند، صبح روز پنج شنبه 26 بهمن ماه در اعتراض به عدم پرداخت حقوقشان از مهرماه سال جاری(۹۶) تاکنون، مقابل بیمارستان رازی بیرجند تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره، شرکت تابان شهر که این کارگران را به کار گرفته است تاکنون تمامی هزینه های خود را از دانشگاه علوم پزشکی دریافت کرده، و دانشگاه علوم پزشکی هیچ گونه بدهی به این شرکت ندارد.
بر این اساس است که دانشگاه علوم پزشکی می‌گوید هیچ نقشی در پرداخت نشدن حقوق این کارگران ندارد و شرکت تابان شهر باید حقوقشان را خود پرداخت کند.

گزارشات حاکی است که حقوق 50 نفر از کارگران ساختمانی این پروژه ساخت بیمارستان رازی به مدت 4 ماه پرداخت نشده است.
در این گزارشات آمده است که این کارگران در مجموع 500 میلیون تومان از شرکت طلب دارند.
تجمع این کارگـران امروز جمعه ۲۷ بهمن‌ماه نیز ادامه دارد

اعتراض کارگران پروژه بزرگ تقاطع غیر همسطح میدان آذربایجان نسبت به حقوق معوقه

کارگران
کارگران

یک منبع خبر ی گزارش کرده است که کارگـران پروژه بزرگ تقاطع غیر همسطح میدان آذربایجان تبریز در یک نامه سرگشاده اعتراض خود را نسبت به عدم پرداخت ماه ها حق بیمه اعلام نموده‌اند.

کارگران معترض این پروژه در این نامه سرگشاده اعتراضی خود که به امضای 15کارگر رسیده است به مشکلات کارگـران بزرگترین پروژه عمرانی تبریز اشاره کرده‌اند و از وعده های اعضای شورا تا بلاتکلیفی کارگران در بزرگترین پروژه عمرانی شهرتبریز (پروژه میدان بزرگ آذربایجان) در اثر بی توجهی مسئولین شهرداری و عدم مسئولیت پذیری مدیریت سازمان عمران تبریز(متولی اجرای پروژه) نام برده‌اند. آنها نوشته‌اند که از اردیبهشت ماه سال 96 حق بیمه کسر شده از صورت وضعیت پیمانکار، به اداره بیمه تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

به همین دلیل تمام کارگران این پروژه با مشکل بیمه مواجه شده اند؛ در صورتیکه هرگونه اتفاقی حین اجرای پروژه برای کارگران به وجود آید، دچار مشکلات فراوان و جبران ناپذیری می‌شوند.

امری که به رغم قول پیگیری آن، با گذشت بیش از 3 ماه هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است.

ادامه اعتصاب سراسری متخصصین سونوگرافی شهرهای کشورکارگران

بنا به خبر دریافتی، اعتصاب متخصصین سونوگرافی در رفسنجان همسو با اعتراضات سراسری متخصصین رادیولوژی و سونوگرافی کشور دراعتراض به«خودارجاعی» که از روز چهارشنبه 25 بهمن ۹۶ شروع شده است تا امروز جمعه ۲۷بهمن‌ماه ادامه دارد.

گزارش یک منبع خبری محلی، علت این اعتصابات را همسو با اعتراضات سراسری متخصصین رادیولوژی و سونوگرافی کشور در پی دادن مجوز انجام سونوگرافی توسط وزارت بهداشت و درمان به متخصصین زنان و زایمان «خودارجاعی» صورت گرفته است.

یک گزارش دیگر می‌گوید که اکثریت مراکز انجام سونوگرافی در سطح کرمانشاه دست به اعتصاب زدند.
بر اساس یک گزارش، یک مقام مطلع در دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با تائید اعتصاب مراکز سونوگرافی در سطح استان گفته است که اعتصاب مراکز سونوگرافی فقط مختص استان کرمانشاه نیست و در سراسر کشور آنان در اعتراض به ابلاغ یک بخشنامه که این مراکز با آن مخالفند، دست از کار کشیده‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment