ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > احضار ۱۰ نفر از بازنشستگان سال ۱۳۹۵ شرکت نیشکر هفت تپه به پاسگاه + کلیپ

احضار ۱۰ نفر از بازنشستگان سال ۱۳۹۵ شرکت نیشکر هفت تپه به پاسگاه + کلیپ

احضار کارگران هفت تپه
ایران – کارگری

احضار ۱۰  نفر از بازنشستگان سال ۱۳۹۵ شرکت نیشکر هفت تپه به پاسگاه

حداقل ۱۰ نفر از بازنشستگان سال گذشته شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، با شکایت کارفرما به پاسگاه هفت تپه احضار شدند.

براساس گزارشات رسیده، به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، دستکم ۱۰ نفر از بازنشستگان سال ۹۵ هفت تپه، با شکایت کارفرما به پاسگاه هفت تپه احضار شدند.

سندیکای کارگران می‌گوید: در پی تداوم اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، روز سه شنبه ۱۵ اسفند ماه تعدادی زیادی از کارگران از جمله (حسن ال کثیر، امیر ال کثیر، مجید امیری)، و ۸ نفر دیگر از کارگران از طریق تماس تلفنی به اداره اطلاعات شوش احضار شده اند.

چند روز قبل از آن هم رمضان علیپور و رحیم بسحاق از فعالین کارگری و اعضای سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به شعبه سوم دادیاری دادگستری شوش احضار شده بودند.

احضار کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در حالی صورت می‌گیرد که طی ماه‌های گذشته صدها کارگر معترض در شرکت نیشکر هفت تپه نسبت به معوقات مزدی خود تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند و علی‌رغم تعهد مسئولین اعم از فرمانداری، اداره کار و کارفرمای مجتمع، هنوز هیچ اقدام موثری جهت رفع مشکلات و رسیدگی به خواسته‌های معترضان صورت نگرفته است.

آقای اسماعیل بخشی در تجمع روز گذشته کارگران نیشکر هفت‌تپه به نمایندگی از کارگران اعلام کرده که «تحقق خواستهای ما نیازی به مذاکره ندارد و این فقط جهانگیری معاون رئیس جمهور است که به عنوان مسئول واگذاری شرکت به بخش خصوصی باید بیاید و پاسخگوی ما کارگران باشد. او همچنین با اشاره به اختلافات میان سهامداران شرکت و عدم توانمندی آنان در اداره شرکت بدلیل عدم آشنائی آنان با صنعت نیشکر، بر توانمندی کارگران برای اداره شرکت تاکید گذاشت.»

شایان ذکر است که صبح امروز جمعه  ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۶، تجمع گسترده کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در محوطه این شرکت باوجود اینکه ازسوی کارفرما تعطیل اعلام شده بود، اما اعتصاب برای ششمین روز ادامه دارد.

و آقای اسماعیل بخشی نیز طی سخنانی خطاب به عموم کارگران گفت که عصر امروز جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ در ساعت ۱۷ جلسه ای با حضور مقامات محلی برای حل مشکلات کارگران خواهند داشت. وی تأکید کرد اگر آنها اراده حل مشکلات را نداشته باشند و قادر به مدیریت کارخانه نباشند کارگران خودشان مدیر جدید مشخص می‌کنند و قاد هستند که کارخانه را راه‌اندازی و اداره کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment