ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > احضار کارگران گروه ملی فولاد اهواز به دادگاه؛ رانت‌خواران و اختلاس‌گران آزادند

احضار کارگران گروه ملی فولاد اهواز به دادگاه؛ رانت‌خواران و اختلاس‌گران آزادند

کارگران گروه ملی

ایران – کارگری

احضار کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به دادگاه؛ رانت‌خواران و اختلاس‌گران آزادند

بدنبال دور تازه اعتراضات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز جمع دیگری از آنان به دادگاه انقلاب اهواز احضار شدند

از ۱۰ روز پیش دور جدید اعتصاب و اعتراض کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز شروع شده است. درحالیکه کارگران زحمتکش مدتها است با اعتصاب و اعتراض خود بدنبال تأمین حداقل معیشت خود و خانواده‌شان در مقابل کار طاقت فرسایی است که روانه انجام می‌دهند، بنابر اطلاعیه اتحادیه آزاد کارگران ایران تعداد دیگری از کارگران که در اعتراضات خردادماه بازداشت و با قرار کفالت آزاد شده بودند به شعبه دوازدهم بازپرسی دادگاه انقلاب اهواز احضار شدند.

پیش تر نیز در ۲۰ مرداد ماه جمع دیگری از این کارگران احضار و برای آخرین دفاعیات مورد بازپرسی قرار گرفته بودند. این پاسخ جمهوری اسلامی به خواسته کارگرانی است که حالا دیگر نان خالی هم در سفره شان بسختی یافت می‌شود.

اطلاعیه اتحادیه آزاد کارگران ایران می‌افزاید: «احضار و اخذ آخرین دفاعیات از کارگران ستمدیده گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برای محاکمه قضائی در شرایطی صورت میگیرد که نمایندگان مافیای قدرت و ثروت در [مجلس] حتی از افشای اسامی غارتگران دسترنج ما کارگران در جلسات علنی این نهاد طفره می‌روند و حرمت دزدان هزاران میلیاردی ثروتهای اجتماعی را نگاه می‌دارند.

از طرف دیگر تعقیب قضائی و تلاش برای محاکمه کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در حالیست که اخیرا استاندار خوزستان به وجود دستهایی در پشت پرده که از تامین مواد اولیه و راه اندازی تولید و پرداخت ماهها حقوق عقب افتاده کارگران جلو گیری می‌کنند اذعان کرد.

اما این مافیا چنان از حمایتهای قضایی و حکومتی برخوردار است که نه تنها این باند مافیایی از سوی استاندار معرفی نمی‌شود؛ بلکه کارگران معترض گروه ملی صنعتی اهواز که خواهان راه اندازی تولید و دریافت دستمزدهای زیر خط فقر خود هستند دسته دسته بازداشت و با تشکیل پرونده قضائی مورد محاکمه قرار میگیرند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و همکاران احضار شده آنان در عکس العمل به این احضارها اعلام کرده اند تحت هیچ شرایطی مرعوب سیاستهای سرکوب و فشارهای قضائی نخواهند شد و تا دستیابی کامل به حقوق معوقه، راه اندازی تولید و مهم تر از اینها تا زمان افشای اسم و رسم مافیا و دست های پشت پرده و محاکمه آنان ذره ای عقب نشینی نخواهند کرد. گفتنی است شعبه دوازدهم دادگاه انقلاب به ریاست بازپرس هاشمی از اعتراضات  دی ماه سال گذشته مردم اهواز  جهت رسیدگی به اتهامات امنیتی بر پا شده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با جلب توجه افکار عمومی و سازمانها و نهادهای کارگری داخلی و بین المللی به شرایط تحمیل شده بر کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و احضار و محاکمه آنان، هر گونه اعمال فشار و تعقیب قضائی علیه آنها را قویا محکوم میکند و بدینوسیله با هشدار به حکومتگران نسبت به تداوم و تشدید سرکوب اعتراضات بر حق کارگری، عموم کارگران در سراسر کشور را به اتحاد و همبستگی و سازماندهی اعتراضات سراسری به گرانی و فقر و فلاکت و به نابودی کشاندن مراکز تولیدی از سوی مافیای ثروت و قدرت فرا می‌خواند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – پنجم شهریور ماه ۱۳۹۷»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment