ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > احضار ۶ تن از فعالین کارگری در تهران و سنندج به دادگاه

احضار ۶ تن از فعالین کارگری در تهران و سنندج به دادگاه

احضار فعالین کارگری به دادگاه
ایران – کارگری

احضار ۶ تن از فعالین کارگری در تهران و سنندج  به دادگاه

۶ فعال کارگری در سنندج و تهران در روزهای اخیر به دادگاه ‌های این شهرها احضار شده‌ و به آنها قرار دادگاه ابلاغ شده است

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، غالب حسینی، خالد حسینی، مظفر صالح‌نیا، شریف ساعد پناه و حبیب‌الله کریمی پنج تن از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری و اتحادیه آزاد کارگران ایران به بازپرسی شعبه چهارم دادگاه انقلاب سنندج احضار شده‌اند و باید در روز ۱۴ اسفند در دادگاه حاضر شوند.
دلیل احضار این فعالین «شرکت در مراسم نوروز سال ۹۶» عنوان شده است.

گفتنی است که حدود ۸۰ تن در روزهای اخیر در ارتباط با برگزاری مراسم نوروز ۹۶ در سنندج، احضار و بازجویی شده‌اند.
‌سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه نیز نوشته است که داود رضوی،‌ عضو هیئت مدیره این تشکل صنفی، به رغم برگزاری دادگاه تجدیدنظرش در روز ۱۳ آبان، دوباره برای روز چهارشنبه چهارم بهمن، به شعبه ۳۶ تجدید نظر دادگاه انقلاب احضار شده است.

داود رضوی و ابراهیم مددی، نایب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه،‌ بامداد چهارشنبه ۹ اردیبشهت ۱۳۹۴دو روز پیش از روز جهانی کارگر، ‌اول ماه مه،‌ ، در منزل خود بازداشت و پس از ۲۲ روز بازداشت موقت، با قرار کفالت ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند.
داود رضوی پس از آن در شعبه ۲۶ دادگاه بدوی انقلاب تهران به پنج سال و همچنین آقای مددی به پنج سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

شایان ذکر است آقای ابراهیم مددى از رهبران و نایب رئیس سندیکاى شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه است که پیش از این به دلیل فعالیت هاى کارگرى بارها بازداشت شده و سه سال نیز زندانى بوده است و داوود رضوى نیز از اعضاى هیئت رئیسه سندیکاى شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه  است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment