ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > احضار خانم نسرین ستوده وکیل دادگستری به دادسرای زندان اوین

احضار خانم نسرین ستوده وکیل دادگستری به دادسرای زندان اوین

نسرین ستوده
ایران – اجتماعی

احضار خانم نسرین ستوده وکیل دادگستری به دادسرای زندان اوین

خانم نسرین ستوده ، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر یک بار دیگر باز هم به دادسرای زندان اوین احضار شده اما اتهام او در برگه احضاریه ذکر نشده است. اما او گفته است به دادسرا نخواهد رفت.

وکیل دادگستری، نسرین ستوده، دوشنبه ۲۹ آبان گفت به دادسرای ناحیه ۲۳ تهران، مستقر در زندان اوین، احضار شده است. در برگه احضاریه به او پنج روز مهلت داده شده تا به دادسرا مراجعه کند اما مأموران امنیتی از او خواسته‌اند تا تاریخی را برای حضور در دادسرا اعلام کند که این فعال حقوق بشر حاضر نشده تاریخی را تعیین کند.
خانم نسرین ستوده خود احتمال می دهد که این احضار به تحصن سه سال پیش او در مقابل ساختمان کانون وکلای دادگستری مربوط باشد.

خانم نسرین ستوده در ۱۳ شهریورماه ۱۳۸۹ بازداشت و به ۱۱ سال حبس تعزیری، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت از خروج از کشور، محکوم شده است.
در دادگاه تجدید نظر حکم این فعال حقوق بشر به شش سال حبس تعزیری و ۱۰ سال محرومیت از شغل وکالت کاهش یافت.

خانم ستوده  در سال ۱۳۹۲ پس از گذراندن سه سال از مدت محکومیتش از زندان آزاد شد. وی پس از آزادی در روز ۲۶ مهر ۱۳۹۳ شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا حکم محرومیت سه ساله نسرین ستوده از وکالت را صادر کرد و او از صبح روز ۲۹ مهر همان سال در مقابل کانون وکلا تحصن کرد و مدت‌ها به این تحصن ادامه داد. این تحصن منجر به تمدید پروانه‌ وکالت خانم ستوده شد.

نسرین ستوده گفت از آن ‌جا که دادسراها و دادگاه‌های انقلاب مستقل نیستند در دادسرا حضور نخواهد یافت.
یادآوری اینکه خانم نسرین ستوده، در شهریورماه سال جاری در فیس بوک شخصی خود خبر داده بودکه به درخواست محمدعلی طاهری و خانواده‌اش وکالت وی را به عهده گرفته و در همین رابطه در تاریخ ۲۵ شهریور به دادگاه انقلاب مراجعه کرده بود.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment