ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > احتمال ریزش ساختمان ۱۷طبقه برق حرارتی وزارت نیرو در تهران ۱۷بهمن مجموعه‌کلیپ

احتمال ریزش ساختمان ۱۷طبقه برق حرارتی وزارت نیرو در تهران ۱۷بهمن مجموعه‌کلیپ

ایران – اجتماعی

عدم دسترسی به کانون آتش و احتمال ریزش ساختمان ۱۷ طبقه برق حرارتی وزارت نیرو  ۱۷بهمن

 ساختمانهای اطراف وزارت نیرو تخلیه شدند

شهردار تهران از احتمال ریزش ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو و یا نشست آن خبر داد و گفت: ساختمان‌های اطراف از شب گذشته تخلیه شده است.
مدیرعامل آتش‌نشانی تهران می‌گوید: موانع موجود در ساختمان برق حرارتی دسترسی به کانون آتش را سخت کرده است.

آخرین جزئیات عملیات آتش‌نشانان در ساختمان برق حرارتی واقع در در خیابان ولیعصر:

عملیات تخلیه دود از ساختمان برق حرارتی ادامه دارد، نیمه‌های بامداد امروز با توجه به بالا رفتن حرارت در ساختمان، اولویت آتش‌نشانان بر پایین آوردن درجه حرارت قرار گرفت.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران اظهار داشت : پنج ساختمان مجاور محل حادثه به دلیل پیشگیری از حوادث دیگر تخلیه شد،
ساعت 10:06 صبح روز دوشنبه ۱۶ بهمن آتش‌سوزی در یک ساختمان در میدان ولیعصر، بالاتر از خیابان ولیعصر به سامانه 125 اعلام شد که به محل حادثه اعزام شدند.

محل حادثه ساختمان هشت طبقه اداری است که چهار طبقه زیرزمین نیز در آن وجود دارد؛ در طبقه منفی چهارم در قسمت اسناد بایگانی آتش‌سوزی اتفاق افتاده و باعث فعال شدن سیستم اطفای حریق اتوماتیک ساختمان شده و همین موضوع سبب شده بود مقدار بسیار زیادی پودر که برای اطفای حریق استفاده می‌شود، در ساختمان و طبقات منفی متراکم شود.

افراد زیادی که به‌عنوان کارمند یا ارباب‌رجوع در آن لحظه در ساختمان حضور داشته در طبقات، مخصوصاً طبقات منفی محبوس شده که آتش‌نشانان همزمان با خارج کردن محبوسان، خود را به طبقه منفی چهارم رساندند.
دو نفر از این افراد دچار مشکلات تنفسی شده اما مشکل خاصی نداشتند همچنین در جریان این عملیات تاکنون چند تن از آتش‌نشانان دچار دودزدگی شدند.

لازم به یادآوری است که پس از فاجعه پلاسکو کمترین تجربه آن این است که  باید تجهیز آتش نشانان به آخرین ابزار والزامات اطفا‌‌ءحریق و امداد برای نجات ساکنان ساختمانها ومجموعه های مسکونی با تراکم جمعیت بالا درکوتاهترین زمان ممکن باشد.

همچنین بررسی اقدامات ایمنی دراماکن دولتی وعمومی که مردم ترددات روزانه به آنها دارند و ارتقاء امکانات اطفاء حریق وامداد برای پیشگیری از چنین فجایعی باید باشد که متاسفانه ایمنی وجان مردم آخرین موضوعی است که مسئولین به آن می پردازند.

بنظر می‌رسد که شیرازه امور کاملا از هم پاشیده، نظام در آستانه فروپاشی است و به هر کاری دست میزند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment