ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اتحادیه خدمات عمومی آلمان؛ «حمایت و همبستگی با رضا شهابی با تمام وجود»

اتحادیه خدمات عمومی آلمان؛ «حمایت و همبستگی با رضا شهابی با تمام وجود»

حمایت از رضا شهابی

ایران – کارگری

اتحادیه خدمات عمومی آلمان؛ «حمایت و همبستگی با رضا شهابی با تمام وجود»

حمایت اتحادیه خدمات عمومی آلمان از رضا شهابی و فعالان کارگری ایران

یکی از بزرگترین سندیکاهای کارگری آلمان، اتحادیه خدمات همگانی این کشور می باشد، که در فراخوان خود از رضا شهابی به عنوان “صدای حقوق کارگران در ایران” نام برده است.
در بخشی از نامه این اتحادیه تاکید شده است: «ما با تمام وجود حمایت و همبستگی خود را با رضا شهابی، که هم اکنون در اعتراض به شکنجه و بدرفتاری که نسبت به او به عنوان یک فعال کارگری انجام گرفته در اعتصاب غذا بسر می برد، اعلام می داریم.»
اتحادیه خدمات عمومی آلمان در ادامه می افزاید، به نمایندگی از اتحادیه کارگری “وردی” ( اتحادیه خدمات همگانی آلمان) ما خواهان آزادی فوری رضـا شهابی هستیم. ما با تمام وجود حمایت و همبستگی خود را با رضـا شهابی، که هم اکنون در اعتراض به شکنجه و بدرفتاری که نسبت به او به عنوان یک فعال کارگری و دمکراتیک انجام گرفته در اعتصاب غذا بسر می برد،اعلام می داریم.

 حمایت از رضا شهابی

اتحادیه کارگری وردی، عضو فدراسیون کارگران حمل و نقل اروپا (ای تی اف) می باشد. این فدراسیون، تشکلی اتحادیه ای و فراگیر در اروپا است و اتحادیه های کارگری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، “منطقه اقتصادی اروپا”، اروپای مرکزی و اروپای شرقی را تحت پوشش خود دارد.
این فدارسیون بیش از سه میلیون و پانصد هزار کارگر متشکل در ۲۳۰ اتحادیه حمل و نقل در ۴۱ کشور اروپایی را در بر می گیرد که در بخش های زیر به کار اشتغال دارند: راه آهن، حمل و نقل جاده ای و لجیستیک، حمل و نقل دریایی، آبراهای درون مرزی، هواپیمایی، بنادر، ماهیگیری و جهانگردی.

ما خواهان به رسمیت شناخته شدن و ارج گذاری به تلاش انسان ها هستیم.

بهمین دلیل ما از مقامات ایران می خواهیم همه اقدامات لازم را برای آزادی فوری و بی قید و شرط رضـا شهابی که بعلت کوشش هایش در دفاع از حقوق کارگران در زندان بسر می برد، انجام دهند.

آقای رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران و حومه، در تاریخ ۹ اگوست ۲۰۱۷، مجددا بازداشت شده است. بنا به اظهارات دادستانی به همسر رضا شهابی، او باید تا ۲۲ دسامبر سال ۲۰۱۸ در زندان بسر ببرد. تداوم حبس رضا شهابی، نقض آشکار تعهدات بین المللی دولت ایران است. بازداشت فعالین کارگری به دلیل فعالیت های آنان در دفاع از منافع کارگران، آشکارا به معنی دست درازی به حقوق مدنی بطور کلی و حقوق سندیکایی بطور اخص محسوب می شود. “کمیته آزادی انجمن” سازمان جهانی کار پیش از این از شما خواسته بود که حکم آقای شهابی را منتفی اعلام کنید و او را بیش از این در زندان نگاه ندارید.

ما از شرایط وخیم زندان که بازداشت شدگان در آن قرارداده شده اند، سخت نگرانیم و بیم به خطر افتادن جان آنها را داریم. ما دولت شما را پاسخگو و مسئول بدتر شدن وضعیت بازداشت شدگان می دانیم.
به بازداشت خاتمه دهید! رضا شهابی را آزاد کنید و نسبت به وضع بد سلامتی او انسانی برخورد کنید.

متن کامل نامه خانم کریستین بهله عضو پنل اجرایی اتحادیه خدمات عمومی آلمان

در همین رابطه کمیته دفاع از رضا شهابی نیز با انتشار بیانیه ای از وخامت این فعال کارگری در ۲۹همین روز اعتصاب غذایش خبر داد.

یادآوری می‌شود پیش از این نیز اتحادیه های مختلف کارگری و صنعتی بین‌المللی طی فراخوانهای مختلف ضمن ابراز همبستگی با آقای رضا شهابی از مقامات مختلف جمهوری اسلامی خواستار آزادی بی قید و شرط این کارگر زحمتکش زندانی شدند.

فراخوان اتحادیه جهانی اینداستریال برای آزادی بی‌درنگ اسماعیل عبدی و رضا شهابی

حمایت کنگره اتحادیه‌های کارگری بریتانیا(TUC ) از رضا شهابی و زندانیان اعتصابی

اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا خواهان آزادی زندانی سیاسی رضا شهابی گردید

اظهار نگرانی فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل از بازداشت رضا شهابی

فراخوان مشترک سندیکاهای فرانسه به آزادی رضا شهابی

همبستگی رانندگان شرکت واحد با زندانی سیاسی رضا شهابی

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید     https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment