ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ابراهیم امیری : استارت مرگ تدریجی شرکت نیشکر هـفـت‌تـپـه

ابراهیم امیری : استارت مرگ تدریجی شرکت نیشکر هـفـت‌تـپـه

ابراهیم امیری
ایران ـ کارگری

ابراهیم امیری : استارت مرگ تدریجی شرکت نیشکر هفت‌تپه

استارت مرگ تدریجی شرکت نیشکر در هفت‌تپه عنوان نامه‌ آقای ابراهیم امیری ، یکی از کارکنان کارخانه نیشکر هفت‌تپه است که در آن مراتب اعتراض و عدم رضایت خود را از ناکارآمدی مدیران و شرایط کار در این شرکت با ذکر نمونه‌هایی که نشان از بی‌پاسخ ماندن مشکلات کارگران دارد، ابراز داشته است.

متن نامه ابراهیم امیری :

همکاران، دوستان و مسئولین  شهرستان!
همگی به فاجعه و اوضاع اسفباری که آقایان به اصطلاح سهامدار در مزارع نیشکر شرکت بوجود آورده‌اند، آگاهید. ادامه این روند، استارت مرگ لحظه به لحظه برای ادامه حیات شرکت هفت‌تپه را بدنبال دارد. در اینجا با دوگانگی عملکردی و گفتاری آقایان سهامدار روبرو می‌شویم که نشان از عدم تخصص و صداقت عملکرد آقایان برای ادامه حیات هفت‌تپه دارد.

آگاه باشیم که در آینده می‌خواهند نابودی مزارع نیشکر را ناشی از بحران کمبود آب مطرح کنند؛ در صورتی که در ۲۰ الی ۳۰ کیلومتری نیشکر هفت‌تپه، شرکتی با همین محصول وجود دارد که با پرداخت آب‌بها جهت تامین آب مورد نیازشان، آبرسانی به مزارع‌شان با مشکل آب روبرو نیست.

ازطرف دیگر با دعوت به همکاری از «مهندس مددی» ـ که به درخواست برخی ازکارکنان بوده ـ موافقت می‌کنند و از طرف دیگر، شرایطی را که ایشان برای همکاری با شرکت درنظرگرفته‌اند ـ که در جهت پیشبرد هفت‌تپه می‌باشد ـ هنوز جواب مثبتی از آقایان دریافت نکرده‌اند و همچنان منتظر پذیرش شرایط‌شان جهت همکاری با شرکت هستند.

درنقاطی دیگر از شرکت مانند اداره ماشین‌آلات(مدیریت تعمیر و نگهداری) کارخانه و دیگر ادارات، همچنان منتظر قطعات وملزومات مورد نیاز درخواستی خود می‌باشند. مطالب یاد شده تنها گوشه‌ای از واقعیات تلخ و فاجعه پیش‌آمده شرکت هفت‌تپه می‌باشد. اکنون  سوالات متعددی مطرح است:

  • مسبب و یا مسببین اصلی این فجایع، چه کس یا چه کسانی هستند؟
  • چه اهدافی را دنبال می‌کنند؟

دوستان! آیا تا به حال، ضرب‌المثل «دم خروس یا قسم حضرت عباس را قبول کنیم» را شنیده‌اید؟  هفت‌تپه دقیقا مصداق این ضرب‌المثل شده است. آقایان در گفتار اعلام می‌کنند، هدفی جز آبادانی و ارتزاق کارکنان هفت‌تپه نداریم؛ ولی در عمل هفت‌تپه را باتلاقی کرده‌اند که یک معجزه می‌خواهد تا از این باتلاق خارج شویم.

این از وضعیت پرداخت حقوق که بصورت اقساطی و بیش از یکماه برای کلیه ادارات صورت می‌گیرد. این از وضعیت حق‌بیمه که از اسفند سال ۱۳۹۶ تاکنون پرداخت نشده ،نه دفترچه‌ای تمدید می‌شود و نه تعویض، کارکنان هم که هیچ بیمار نمی‌شوند و بیماری ندارند!! این هم از اوضاع داخلی شرکت که هیچ امکاناتی وهیچ قطعه‌ای برای تعمیرات وجود ندارد؛ در اداره تجهیزات مکانیکی، برای مثال در واحد پنچری حتی دیگر لاستیک مستهلکی جهت استفاده وجود ندارد؛ چه برسد به قطعات مورد نیاز ماشین‌آلات.

در کشاورزی درسال‌های گذشته در این موقع، زمین‌های اوت شده، آماده کشت جدید بود؛ ولی به دلیل نبود امکانات، حالا حتی به درستی نیشکری برای داشت سال آینده نداری. و خیلی دیگری از مسائل…….آری دوستان! این سراب و باتلاقی که هفت‌تپه را فرا گرفته، دستآورد خصوصی‌سازی و عدم اعمال نظارت و یا تامل مسئولین نظارتی بر محل ارتزاق جماعت کثیری است که در هفت‌تپه شاغل هستند.

اینجاست که مسئولین امنیتی و بلند پایه شهری باید بیش از پیش هوشیار شوند؛ چون جماعت کثیری در آینده نه چندان دور با روند کنونی به جمع بیکاران منطقه افزوده خواهند شد.

ودر نهایت هشداری جدی به آقایان به اصطلاح سهامدار و آن اینکه هر چه سریعتر با تمامی شرایط «مهندس مددی کاهکش» موافقت نمایند که بودن ایشان در مجموعه هفت‌تپه، خواست کارکنان هفت‌تپه می‌باشد. اگر ایشان به دلیل نپذیرفتن شرایط‌شان از همکاری با مجموعه هفت‌تپه انصراف بدهند، هشدار جدی می‌دهیم که شما نیز جایگاهی در این مجموعه نخواهید داشت.

ابراهیم امیری
فعال کارگری سندیکای هفت‌تپه

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment