آمار مصدومان زلزله کرمانشاه از ۲۸۰ نـــــفـــــر گـــــذشــــــت - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > آمار مصدومان زلزله کرمانشاه از ۲۸۰ نـــــفـــــر گـــــذشــــــت

آمار مصدومان زلزله کرمانشاه از ۲۸۰ نـــــفـــــر گـــــذشــــــت

آمار مصدومان زلزله کرمانشاه
ایران – اجتماعی

آمار مصدومان زلزله کرمانشاه از ۲۸۰ نفر گذشت

بر اساس گزارشات دریافتی، در زمین‌لرزه تازه‌آباد آمار مصدومان زلزله کرمانشاه به ۲۸۷ نفر رسیده است. تا کنون تلفات جانی گزارش نشده است. سخنگوی اورژانس کشور تا یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه در مجموع از ۲۸۷ مورد مصدوم بر اثر زلزله روز یکشنبه در کرمانشاه خبر داده است.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور گفت که بیشتر بیماران مرخص شده‌اند و تنها ۱۹ نفر هم‌اکنون در بیمارستان‌ها به سر می‌برند. این در حالی است که دو ساعت پیش از آن استاندار کرمانشاه آمار مصدومان زلزله کرمانشاه را ۱۵۶ نفر اعلام کرده بود. استاندار کرمانشاه هوشنگ بازوند، همچنین از آسیب‌دیدگی ۵۴ واحد مسکونی بر اثر این زلزله خبر داد. به گفته او بر اثر زلزله برق ۱۵ روستا نیز قطع شده است.

زلزله روز گذشته در اکثر شهرهای استان کرمانشاه احساس شد و مردم از وحشت به خیابانها آمدند. یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۹/ ۵ ریشتر تازه‌آباد کرمانشاه در غرب ایران را لرزاند. عمق این زمین‌لرزه در پنج کیلومتری زمین بود.

این زلزله در ساعت ۱۴ و ۳۷ دقیقه یکشنبه رخ داد و در مناطق وسیعی از استان‌های کرمانشاه، ایلام و کردستان احساس شد. تعدادی از ساختمان‌ها به‌ویژه در مناطق فرسوده بر اثر زمین‌لرزه دچار خسارت و تخریب شده‌اند.

بر اساس گزارشات رسیده، این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده است. براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود ۱۰۰هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده‌اند.

سرپرست اورژانس کشور، پیرحسن کولیوند، در گفت‌وگو با خبرنگاران از آماده‌باش کامل در استان‌های همجوار کرمانشاه خبر داد. به گفته او، تا کنون چهار پس‌لرزه به ثبت رسیده که بزرگ‌ترین آن‌ها ۲/ ۴ ریشتر بوده است.

زلزله در استان هرمزگان

یادآوری می‌شود که صبح روز یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷زلزله دیگری نیز به بزرگی ۵.۷ در مقیاس ریشتر بخش‌هایی از استان هرمزگان را لرزاند. به دنبال این زلزله دو پس‌لرزه با شدت ۴.۷ ریشتر نیز به وقوع پیوست.

ارزیابی‌ها و گزارش‌های اولیه حاکی از این است که این زلزله تلفات جانی در پی نداشته است. همچنین در آبا‌ن‌ماه سال ۱۳۹۶ نیز زلزله‌ای شدید کرمانشاه را لرزاند. این زلزله صدها کشته و هزاران زخمی بر جا گذاشت. بسیاری از بی‌خانمان‌های ناشی از این زمین‌لرزه هنوز هم سرپناه مناسبی برای زندگی در اختیار ندارند و طبق گزارش‌ها، در وضعیت بسیار بدی به سر می‌برند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment