ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > آلایندگی کارخانه تولید آهن اسفنجی، تهدید سرطان برای اهالی منطقه

آلایندگی کارخانه تولید آهن اسفنجی، تهدید سرطان برای اهالی منطقه

آلایندگی کارخانه تولید آهن اسفنجی، تهدید سرطان برای اهالی منطقه
ایران – اجتماعی

آلایندگی کارخانه تولید آهن اسفنجی، تهدید سرطان برای اهالی منطقه

اهالی روستای اسلام‌آباد میانه‌ نسبت به آلایندگی کارخانه تولید آهن اسفنجی مقابل کارخانه فولادآذربایجان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

جمعی از اهالی روستای اسلام آباد در اعتراض به آلایندگی بیش از حد کارخانه تولید آهن اسفنجی میانه مقابل کارخانه فولاد آذربایجان واقع در شهرستان میانه تجمع کردند.

22مهرماه سال جاری بود که واحد تولید آهن اسفنجی شرکت فولاد میانه با با حضور جمعی از مقامات کشوری و استانی و شهرستانی افتتاح شد.

بحث آلایندگی واحد تولید آهن اسفنجی میانه مشکلات بزرگی را برای اهالی روستای اسلام آباد به وجود آورده است

اکنون بعد از گذشت چند ماه از افتتاح واحد تولید آهن اسفنجی میانه، بحث آلایندگی این واحد مشکلات بسیار بزرگی را برای اهالی روستای اسلام‌آباد (راه‌آهن) میانه که در مجاور این واحد صنعتی قرار دارند به وجود آورده است؛ این مشکل به حدی حاد بوده که باعث تجمع جمعی از اهالی این روستا مقابل شرکت فولاد میانه شده است.

یکی از تجمع‌کنندگان با اشاره به اینکه آلایندگی واحد تولید آهن اسفنجی شرکت فولاد میانه زندگی ما را مختل کرده است، اظهار داشت: آلایندگی و گردوغبار حاصل از این واحد علاوه بر اینکه خانه‌های ما را در برگرفته است بلکه ما و فرزندانمان را نیز دچار مشکلات شدید تنفسی کرده است.

وی افزود: شب و روزمان با سختی می‌گذرد و مسئولین بااینکه می‌دانند با سختی زندگی می‌کنیم ولی بازهم چاره‌ای برای حل مشکل آلایندگی این واحد نمی‌اندیشند ما راضی به تعطیلی این واحد صنعتی نیستیم چراکه چندین جوان در آن مشغول به کار هستند بلکه خواسته ما این است که راهی برای حل این معضل پیدا کنند.

این معترض اضافه کرد: مشکلات تنفسی باعث شد به دکتر مراجعه کنیم که پزشک مربوطه به ما گفت اگر این روند ادامه پیدا کند پس از گذشت مدتی اهالی روستا دچار بیماری‌های شدید می‌شوند چراکه دود و گردوغبار حاصل از این واحد سرطان‌زا بوده و برای سلامتی اهالی بسیار مضر است.

لازم به یاد آوری است این کارخانه اززیر مجموعه های قرارگاه خاتم سپاه است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment