ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > پایان اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در پی عقب‌نشینی مسئولین کارخانه

پایان اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در پی عقب‌نشینی مسئولین کارخانه

پایان اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در پی عقب‌نشینی مسئولین کارخانه
ایران ـ کارگری

پایان اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در پی عقب‌نشینی مسئولین کارخانه

 کارگران :‌ «در صورت خلف وعده، اعتصاب را از سر خواهیم گرفت»

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه بدنبال هفت روز اعتصاب، پس از تکمیل پرداخت حقوق آبانماه و تعهد کارفرما به پرداخت حقوق آذر  ماه در روز دوشنبه آینده، به اعتصاب پایان دادند.

کارگران اعتصابی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه صبح روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، در پی پرداخت حقوق آبانماه باقی مانده کارگران و کارکنان که عمدتا رسمی هستند و همچنین وساطت مسئولین نیروی انتظامی، مهندس کریم پور رئیس بخش کشاورزی و مهندس جودکی رئیس بخش آبیاری و تعهد قائم  مقام مدیر عامل کارخانه کیومرث کاظمی برای پرداخت حقوق آذر ماه کارگران در روز دوشنبه آینده به اعتصاب خود پایان دادند.

کارگران اعتصابی شرکت نیشکر هفت تپه روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه در ششمین روز روز اعتصاب خود علیرغم هجوم وحشیانه نیروهای گارد ویژه و بازداشت بیش از ۴۰ نفر از کارگران و انتقال ۳۵ نفر از آنان با دست و پابند به مرکز ستاد فرماندهی نیروهای انتظامی در شهرک دانیال، دست از اعتصاب بر نداشتند و تا روز سه‌شنبه ۱۷بهمن ماه متحدانه به اعتصاب خود ادامه دادند. بنا به اظهار کارگران شرکت نیشکر هفت تپه از صبح روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ بسته بندی شکر با وزن ۲۵ کیلو برای دادن به کارگران به همراه ۵۰ الی یکصد هزار تومان وجه نقد که هر ساله در چنین روزهایی به کارگران داده می‌شود، آغاز شده است.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه اعلام کرده‌اند چنانچه تا روز دوشنبه هفته آینده ۲۳ بهمن ۱۳۹۶، خلف وعده‌ای صورت گیرد، بلافاصله اعتصاب خود را از سر خواهند گرفت.

یادآوری می‌شود که روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه، در هفتمین روز اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، کارگران بخش کشاورزی علیرغم استقرار نیروهای حراست، وارد محوطه شرکت شدند. آنها در ادامه اعتراضات خود در حالی که کارگران بخشهای داخلی نیز به آنان پیوستند و در پی ممانعت نیروهای انتظامی از ورود کارگران معترض به قسمت کوره بخار، به سمت انبار شرکت حرکت کردند و جلوی حرکت تریلی های حامل شکر را گرفته و ضمن ممانعت از خروج این تریلی ها از شرکت، بار تعدادی از آنها را خالی کردند.

کارگران که از توضیح و توجیهات کاظمی بشدت خشمگین شده بودند، اعلام کردند ما حق مان را می خواهیم و موضوع عدم پرداخت حقوقهای ما چیزی نیست که تازگی داشته باشد که شما الان بخواهید عدم پرداخت حقوقهای ما را به مشکل ۳۰ میلیاردی کارفرما در سیلوی شوشتر مرتبط کنید.

آنها اعلام کرده بودند که تا زمان پرداخت حقوق های معوقه همچنان به اعتصاب خود ادامه خواهند داد. به این ترتیب روز چهارشنبه بدنبال بیش از یک هفته اعتصاب مجدد کارگران زحمتکش و شریف کارخانه نیشکر هفته تپه، بار دیگر کارفرمایان و مدیران عقب نشینی کرده و حاضر شدند بخشی از حقوق‌های معوقه کارگران را پرداخت کنند و قول پرداخت مابقی حقوق معوقه را تا روز دوشنبه ۲۳ بهمن دادند. کارگران شریف در کمال حسن نیست و در عین حال هوشیاری منتظرند تا در سررسید دوشنبه ۲۳ بهمن نتیجه را ببینند وبر اساس آن در مورد از سرگیری اعتصاب تصمیم گیری کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment