ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > آزاد شدن دراویش گنابادی درپی ۱۰ روز تجمع و اعتراض مردمی مقابل زندان اوین

آزاد شدن دراویش گنابادی درپی ۱۰ روز تجمع و اعتراض مردمی مقابل زندان اوین

آزاد شدن زندانیان
ایران – اجتماعی 

آزاد شدن دراویش گنابادی درپی ۱۰ روز تجمع و اعتراض مردمی مقابل زندان اوین

گزارشات رسیده حاکی از آن است که دراویش گنابادی که اخیر و همزمان با اوج گیری اعتراضات سراسری مردم در شهرهای مختلف کشور باز داشت شده بودند، روز سه‌شنبه ۱۹ دیماه آزاد شدند.

به قرار معلوم آقایان کسری نوری و محمدرضا درویشی که سه روز پیش به انفرادی زندان گوهردشت انتقال داده شده بودند، دیشب از زندان رجایی‌شهر آزاد شدند.

بر اثر ادامه اعتراضات و تحصن خانواده‌ها و دیگر دوستان این زندانیان در بند، امروز صبح نیز آقای محمد شریفی‌مقدم و خانم فائزه عبدی‌پور از زندان اوین آزاد شدند.

دراویش آزادشده، مورد استقبال متحصنین و دراویش مقابل زندان اوین قرار گرفتند.

یادآوری می‌شود که در سایت مجذوبان نور که اخبار دراویش گنابادی را نشر می‌دهد روز دهم دی آمده بود که ماموران امنیتی کسری نوری، محمد شریفی‌مقدم، محمدرضا درویشی و فائزه عبدی‌پور را هنگام عیادت از یکی از مدیران این سایت در بیمارستان دی بازداشت کردند.

این سایت نوشته بود، ماموران امنیتی قرارگاه ثارالله سپاه، پنج تن از دراویش گنابادی به نام‌های کسری نوری، محمد شریفی‌مقدم، فائره عبدی‌پور، محمدرضا درویش و ظفرعلی مقیمی را با اعمال خشونت بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

همین سایت نوشته بود که این چهار تن که به زندان اوین منتقل شدند از همان هنگام دست به اعتصاب غذا زدند. سایت مجذوبان نور همزمان گزارش داده بود که پنج درویش دیگر نیز در شهرهای دیگر بازداشت شده بودند.

در پی بازداشت این دراویش خانواده‌های آنان دست به اعتراض زدند و این خانواده‌ها و نزدیکان آنها در روزهای اخیر هر روز مقابل زندان اوین تهران تجمع می کردند.

گاها این تجمعات با حمله نیروهای امنیتی برای متفرق کردن، مواجه می‌شد.  گزارش شده است که سرانجام روز سه‌شنبه ۱۹ دی پس از حدود ۱۰ روز تجمع، دراویش بازداشت شده آزاد شده‌اند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment