ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > آزادی ۵تن دیگر از کارگران بازداشتی گروه ملی درپی اعتراض خانواده‌ و همکاران‌شان

آزادی ۵تن دیگر از کارگران بازداشتی گروه ملی درپی اعتراض خانواده‌ و همکاران‌شان

آزادی
ایران ـ کارگری

آزادی ۵ تن دیگر از کارگران بازداشتی گروه ملی در پی اعتراض خانواده‌ها و همکاران‌شان

آزادی تعدادی از کارگران بازداشت شده طی روزهای گذشته و به دنبال استقامت و پایداری بازداشت‌شدگان و همکاران و خانواده‌های‌شان رقم خورده بود. حال مطلع شدیم که پنج تن دیگر نیز شب پنج‌شنبه ۳۱ خردادماه ۱۳۹۷پس از گذشت ۱۱ روز با تودیع وثیقه از زندان شیبان اهواز آزاد شدند.

اسامی این ۵ کارگر آزاد شده گروه ملی فولاد اهواز به قرار زیر است :
۱. جواد اسکندری  ۲. محمد فلاحی  ۳. سجاد حسین پور  ۴. عبدالرحمن ساکی  ۵. کریم سیاحی

گفتنی است طی روزهای گذشته خانواده‌های این افراد و کارگران گروه ملی فولاد اهواز با تجمع مقابل دادگستری و دادگاه انقلاب شهر اهواز خواستار آزادی تمامی کارگران بازداشتی شده و اعلام کرده بودند که تا آزادی این افراد دست از اعتراض برنخواهند داشت

همچنین کارگران گروه ملی فولاد اهواز به همراه خانواده های ۶ کارگر بازداشتی این کارخانه، بنا بر قراری قبلی در مقابل خانه نماینده خامنه ای در خوزستان جمع شده و بر خواست آزادی همکاران بازداشتی خود پای فشردند. که

یادآوری می‌شود که در پی تجمع روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۲۱ و ۲۲ خردادماه ۱۳۹۷ کارگران گروه ملی فولاد در اهواز، حدود ۶۰ تن از کارگران بازداشت و به بازداشتگاه مرکز جرایم مواد مخدر اهواز و سپس به زندان شیبان اهواز منتقل شدند.

بیش از ۵۰ تن از کارگران بازداشتی گروه ملی اهواز در طول این مدت، زیر فشار اعتراضات خانواده‌ها و دیگر همکاران‌شان در بیرون زندان، آزاد شدند. در همین راستا است که با تجمعات پی در پی کارگران فولاد و خانواده های آنها، شب ۳۱ خردادماه، ۵ کارگر بازداشتی دیگر نیز آزاد شدند.

این کارگران بدنبال اعتراضات بی وقفه خود، موفق شدند دو ماه دستمزد معوقه خود را از حلقوم کارفرما بیرون بکشند. این کارگران به دلیل نبود مواد اولیه و معوقات مزدی سه ماهه خود در چند هفته گذشته اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment