ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > آزادی کارگران بازداشت شده شرکت نیشکر هفت تپه بدنبال اتحاد یکپارچه کارگران

آزادی کارگران بازداشت شده شرکت نیشکر هفت تپه بدنبال اتحاد یکپارچه کارگران

آزادی کارگران بازداشت شده شرکت نیشکر هفت تپه بدنبال اتحاد یکپارچه کارگران
ایران – کارگری

آزادی کارگران بازداشت شده شرکت نیشکر هفت تپه بدنبال اتحاد یکپارچه کارگران

 حقوق معوقه کارگران کماکان پرداخت نشده است

به گزارش کانال تلگرامی اتحادیه آزاد کارگران ایران، امشب یکشنبه ۱۵بهمن ۱۳۹۶ بعد از یورش وحشیانه امروز صبح نیروی انتظامی و گارد ویژه به جمع کارگران شریف و زحمتکش شرکت نیشکر هفت‌تپه که فقط بخاطر مطالبه ماهها حقوق عقب افتاده خود دست به اعتراض زده بودند و بازداشت ده‌ها تن از کارگران و پس از انجام عمل زشت و شنیع انتقال کارگران محروم و زحمتکش به دادگستری با دستبند و پابند که خاص مجرمان خطرناک است، بدنبال موج اعتراض عمومی علیه این اعمال غیر انسانی و اتحاد مثال زدنی کارگران نیشکر هفت تپه،  امشب همه کارگران شریف بازداشت شده آزاد شدند.

این اعمال زشت علیه کارگرانی که جز حقوق عقب مانده خود خواسته دیگری نداشتند فقط در ویترین ارزشی نظام جمهوری اسلامی دیده می‌شود و حتی در عقب افتاده ترین جوامع بشری، چنین برخوردی با کارگران صورت نمی‌گیرد.

ارگانهای مختلف و  مقامات نظام از صدر تا ذیل، دزدی و چپاول از جیب و از سفره کارگران و محرومان جامعه را نه تنها مباح بلکه امری واجب می‌شمارند و بر همین اساس کارگرانی را که به این دزدی و چپاول اعتراض می‌کنند مجرم قلمداد کرده و آنها را با هجوم وحشیانه بازداشت می‌کنند. این دقیقأ بیانگر محتوا و ماهیت واقعی نظام جمهوری اسلامی است که حالا بی پرده در معرض قضاوت همگان قرار گرفته است.

«ایران کارگر» تمام اعمال ننگین حکومت علیه کارگران اعتصابی نیشکر هفت تپه و علیه عموم کارگران را بشدت محکوم کرده و از همه کارگران می‌خواهد که با اتحادی یکپارچه به اعتصاب و اعتراض خود تا رسیدن به حقوق مشروعشان ادامه دهند.

از همه فعالین مدنی و فعالین کارگری درخواست می‌کنیم به کمک کارگران شریف نیشکر هفت تپه بشتابند و نگذارند که حقوق این کارگران زحمتکش بیش از این توسط مقامات ریز و درشت چپاول شود.

همچنین باید توجه داشت درحالیکه کارگران برای مطالبه حقوق عقب افتاده شان اعتصاب کرده بودند مدیران و کارفرمایان با همدستی مقامات استانی و نیروی انتظامی دست به بازداشت کارگران زدند تا بجای پاسخگویی در قبال ماهها حقوق پرداخت نشده آنها، ساعاتی بعد، آزاد کردن کارگران بازداشتی را بعنوان یک امتیاز و رحمتی از جانب مدیران و مقامات استانی و محلی به‌رخ کارگران بکشند درحالیکه کماکان حقوق کارگران پرداخت ناشده باقیمانده است.

از همه کارگران شجاع و شریف شرکت نیشکر هفت تپه می خواهیم تا نسبت به این توطئه های رذیلانه هوشیار باشند و بصورت یکپارچه به اعتصاب و اعتراض خود ادامه دهند.

اگر تا دیروز مقامات کارخانه فقط بخاطر دزدی حقوق کارگران باید محاکمه می‌شدند امروز باید بخاطر این هجوم وحشیانه بطور مضاعف مورد بازخواست قرار گیرند. البته هیچ تردیدی نیست که در نظامی که قوه قضائیه، خود غرق فساد و تجارت و  دزدی است هیچگاه از کارفرمایان  و مدیران خاطی حسابرسی نخواهد شد و برعکس همیشه این کارگران شریف هستند که باید حساب حقوق ناگرفته خود را پس بدهند.

ما یکبار دیگر هجوم وحشیانه امروز نیروهای امنیتی را به کارگران عزیز شرکت نیشکر هفت تپه محکوم میکنیم و از همه شهروندان شوش و استان خوزستان می‌خواهیم که به کمک و حمایت از این کارگران شریف برخیزند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment