ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > درخواست آزادی فوری زندانی سیاسی گلرخ ایرایی توسط هیومن رایتس واچ

درخواست آزادی فوری زندانی سیاسی گلرخ ایرایی توسط هیومن رایتس واچ

گلرخ ایرایی
ایران – اجتماعی

هیومن رایتس واچ خواستار آزادی فوری زندانی سیاسی گلرخ ایرایی شد

سازمان هیومن رایتس واچ روز سه شنبه ۲۱ فروردین طی بیانیه یی خواستار آزادی فوری زندانی سیاسی گلرخ ایرایی شد.
در قسمتی از این بیانیه این چنین آمده است:‌ گلرخ ایرایی در روز سوم آوریل، ۱۴فروردین، در پی مشکلات پزشکی ناشی از اعتصاب غذا از زندان به بیمارستان منتقل شد.

خانم سارا لی ویتسون، مدیر بخش خاورمیانه‌ هیومن رایتس واچ گفت: «مقامهای رژیم ایران ظاهراً آن‌قدر از مدافعان حقوق بشر احساس تهدید می‌کنند، که آنها را برای چندین سال زندانی می‌کنند. رژیم ایران باید به جای بدتر کردن شرایط زندان به خواسته‌های مدافعان حقوق بشر مبنی بر حقوق و آزادی‌های بیشتر برای همه‌شهروندان گوش دهد.
او در ادامه افزود:‌ هیچ چیزی مبنی بر ارتکاب جرم توسط خانم ایرایی وجود ندارد و نگه داشتن او پشت میله‌های زندان غیرقانونی است. پیشتر، عفو بین الملل نیز با صدور بیانیه‌ای خواستار آزادی گلرخ ایرایی شده بود.

یادآوری میشود، گلرخ ایرایی در وضعیت وخیم در بیمارستان بقیه‌الله وابسته به سپاه پاسداران ممنوع ملاقات است. این زندانی در حال اعتصاب غذا در تاریخ ۱۴فروردین در حالت کما به بیمارستانی در خارج زندان منتقل شد.
تا روزها به خانواده وی محل بستری شدن فرزندشان را نمی‌گفتند و پس از جستجوی طولانی آنها توانستند محل بستری شدن گلرخ را در بیمارستان بقیه‌الله وابسته به سپاه پاسداران پیدا کنند.

گلرخ ابراهیمی ایرایی و آتنا دائمی در تاریخ ۴ بهمن ماه با ضرب و شتم وحشیانه از زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.
گلرخ ابراهیمی ایرایی در اعتراض به این انتقال وحشیانه دست به اعتصاب غذا زده است و در شصت و دومین روز اعتصاب در حالت کما به بیمارستان منتقل شد.

زندان قرچک ورامین یک مرغداری سابق و یکی از وحشتناکترین زندانهای مربوط به زنان است که زندانیان از نبود بهداشت و غذای کافی در این زندان بسر می‌برند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment