ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > آزادی خانم شیوا روحانی شهروند بهایی از زندان بصورت مشروط

آزادی خانم شیوا روحانی شهروند بهایی از زندان بصورت مشروط

شیوا روحانی
ایران – اجتماعی

آزادی خانم شیوا روحانی شهروند بهایی از زندان بصورت مشروط

خانم شیوا روحانی شهروند بهایی امروز در ساعات پایانی وقت اداری با پایان مدت محکومیت در میان استقبال دوستان و اعضای خانواده‌اش از زندان امیرآباد گرگان بصورت مشروط آزاد شد.

خانم شیوا روحانی شهروند بهایی ساکن گرگان بر اساس حکم بدوی در دادگاه اولیه در سال ۱۳۹۳، به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.
لازم به یادآوری است که وی در تاریخ سه شنبه ۲۰ تیرماه ۱۳۹۶، در ادامه بازداشت پرتعداد شهروندان بهایی استان گلستان، خود را به زندان معرفی کرده بود.

امروز این شهروند بهایی با تحمل یک سوم از دوره محکومیت خود بصورت مشروط در میان استقبال خانواده و نزدیکان خود از زندان امیرآباد گرگان آزاد شد.

شیوا روحانی آخرین شهروند بهایی اهل گرگان بود که در پرونده معروف “۲۴ نفر” در زندان امیرآباد در شهر گرگان دوران حبس خود را سپری می‌کرد.

پیش از این از شهروندان بهایی بازداشت شده استان گلستان شش نفر بنامهای بهنام حسنی، فرح تبیانیان، پونه ثنائی، روفیا پاکزادان، هنا عقیقیان و کاملیا بیدلیان، مورخ ۲۲ مهرماه پس از تحمل یک سوم دوره محکومیت خود از زندان گرگان بصورت مشروط آزاد شده بودند.
آنها همگی به تحمل ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری در مرحله تجدید نظر محکوم شده بودند و از خردادماه سال جاری تحمل حبس خود را در زندان شهر گرگان آغاز کرده بودند.

در تاریخ، ۱۵ مهرماه نیز ۴ شهروند بهایی دیگر از همین پرونده به نامهای نازی خلخی، مریم دهقان یزدلی، هوشمند دهقان یزدلی و سودابه مودت با شرایط مشابه از زندان امیرآباد گرگان آزاد شده بودند.

یک شهروند بهایی دیگر به نام مژده ظهوری، ۲۰ آبان ماه با پایان مدت محکومیت در میان استقبال دوستان و اعضای خانواده از زندان امیرآباد گرگان بصورت مشروط آزاد شده بود هر چند فرهاد فهندژ همسر وی کماکان در زندان به سر می برد.
یک شهروند بهایی دیگر به نام پریوش شجاعى یکی دیگر از متهمان این پرونده بود که ابتدای مهرماه سال جاری از همین زندان آزاد شد.

باید یادآوری کرد که درسال ۱۳۹۴، بیست و چهار شهروند بهایی از شهرهای گرگان، مینودشت و گنبد کاووس، از سوی دادگاه استان گلستان در مرحله بدوی در مجموع به ۱۹۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند هر چند این احکام در مرحله تجدید نظر کاهش یافت.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment