آرش صادقی زندانی سیاسی، در جدال با «تومور استخوانی» و «زندانبان» - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > آرش صادقی زندانی سیاسی، در جدال با «تومور استخوانی» و «زندانبان»

آرش صادقی زندانی سیاسی، در جدال با «تومور استخوانی» و «زندانبان»

آرش صادقی
ایران ـ اجتماعی

آرش صادقی زندانی سیاسی، در جدال با «تومور استخوانی» و «زندانبان»

آرش صادقی، زندانی سیاسی در زندان رجایی‌شهر کرج، مطابق آخرین آزمایش‌های پزشکی، به تومور استخوانی مبتلا شده است.
بر اساس خبر منتشره در رسانه‌ها، آرش صادقی روز چهارشنبه ۲۳ خردادماه جاری به دلیل درد شدید در دست خود به یکی از بیمارستان‌های سپاه پاسداران در تهران منتقل شده است.

گزارش متکی به گفته یک منبع خبری حاکی است که پزشکان بیمارستان بعد از انجام معاینه و ام.آر.آی به وجود تومور استخوانی ر بازوی آرش صادقی پی برده‌اند.
این گزارش می‌گوید که برای تشخیص نوع تومور، پزشکان بیمارستان تجویز کرده‌اند که آرش صادقی توسط انستیتو کانسر ویزیت شود.

شایان ذکر است که دست آقای آرش صادقی در سال ۱۳۸۹ در بازجویی توسط مامورین شکسته بود و آنان از درمان این شکستگی امتناع کرده و اجازه‌ درمان را به او نداده بودند.

این زندانی سیاسی که پیشتر توسط دادگاه انقلاب به جمعا ۱۹ سال حبس محکوم شده است، اواسط سال جاری در اعتراض به بازداشت دوباره‌ همسرش گلرخ ابراهیمی دست به اعتصاب غذایی ۷۲ روزه زد. آرش صادقی از بیماری‌های مختلفی از جمله آسم، کولیت روده، ناراحتی شدید معده و کلیه رنج می‌برد. همه این بیماری‌ها از عوارض اعتصاب غذای طولانی هستند. آرش صادقی در سالن ۱۰ بند ۴ زندان رجایی‌شهر کرج محبوس است.

جهت اطلاع خوانندگان «تومور» به یک توده بافتی که بر اثر رشد ناهنجار و غیرقابل کنترل دسته‌ای از سلول ها بوجود می‌آید گفته می‌شود.  وقتی این توده بافتی در استخوان باشد به آن «تومور استخوان» اطلاق می‌شود. در اثر رشد تومور، استخوان با بافتی جایگزین می‌شود که  ممکن است به اندازه آن محکم نبوده و نتیجه آن ممکن است شکسته شدن استخوان باشد.

وقتی در استخوانی از بدن تومور رشد می‌کند ممکن است منشا این تومور از خود استخوان باشد یا ممکن است منشا آن از بافت دیگری بوده، ولی به علت رشد سلول ها، تومور به استخوان رسیده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment