ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > آرش صادقی ؛ خون‌ریزی روده و تنگی نفس پس از شش روز اعتصاب غذا

آرش صادقی ؛ خون‌ریزی روده و تنگی نفس پس از شش روز اعتصاب غذا

آرش صادقی زندانی سیاسی
ایران – اجتماعی

آرش صادقی ؛ خون‌ریزی روده و تنگی نفس پس از شش روز اعتصاب غذا و عدم واکنش مسئولین

زندانی سیاسی، آرش صادقی ، پس از شش روز اعتصاب غذا با خون‌ریزی روده، و تنگی نفس ناشی از عفونت ریه مواجه شده و در وضعیت هشدار دهنده‌ای به سر می‌برد.

آقای صادقی که از ششم بهمن‌ماه در اعتراض به انتقال همسرش گلرخ ایرایی دست به اعتصاب زده، وی طی روزهای اخیر به خون‌ریزی روده و تنگی نفس دچار شده است اما مسئولان اقدامی برای مداوای وی انجام ندادند.

زندانی سیاسی، آرش صادقی در سال گذشته نیز برای مدت ۷۲ روز در اعتصاب غذا به سر برد؛ عدم معالجه و خودداری مسئولان از بستری کردن وی در بیمارستان باعث پیشرفت بیماری‌های حاد و مزمن در وی گشت و اکنون با اعتصاب غذای مجدد خطر مرگ این زندانی سیاسی را تهدید می‌کند.
بیماری های که آرش صادقی طی یک سال گذشته به آن دچار شده، عبارتند از آریتمی قلب، از دست رفتن بیش از نیمی از کارایی کلیه راست و نیمی از کلیه چپ، مشکلات ریوی، مشکلات کبد و روده و معده، ولی اقدامی از سوی مسئولان برای درمان این بیماری ها نشده است.

یادآوری می‌شود که گلرخ ایرایی به همراه آتنا دائمی ، چهارم بهمن‌ماه، برای بازجویی به بند دوالف سپاه اوین منتقل و به دلیل خودداری پاسخگویی به بازجویی همراه با ضرب و شتم به زندان قرچک ورامین تبعید شدند.
در جریان تبعید این دو زندانی در بند دو-الف آنها توسط پنج مرد مسلح مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

آقای آرش صادقی ۲۶ مهرماه امسال پس از یک سال و چهار ماه نگهداری در زندان اوین در پی یورش نیروهای امنیتی به ۳۵۰، به زندان رجایی شهر تبعید شد. این زندانی سیاسی آبان ماه سال گذشته نیز در اعتراض به نقض مکرر قانون در روندپرونده خود و گلرخ ایرایی و همچنین بازداشت همسرش دست به اعتصاب غذا زد.

پس از ۷۲ روز اعتصاب غذای آرش صادقی و بر اثر فشارهای بین‌المللی، مقامات قضایی اعلام کردند که همسرش، گلرخ ایرایی ، آزاد و خود او برای درمان به بیمارستان منتقل خواهد شد؛ بااین‌حال، علاوه بر عملی نشدن وعده درمان این زندانی سیاسی، همسر وی پس از ۱۹ روز آزادی موقت از سوی مأموران سپاه ثارالله مجدداً بازداشت شد.

فعال سیاسی آرش صادقی ، دانشجوی اخراجی دانشگاه علامه طباطبایی به همراه همسرش گلرخ ابراهیمی در تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ توسط قرارگاه ثارالله اطلاعات سپاه بازداشت و یکم دی‌ماه سال جاری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام»، «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی»، «تبلیغ علیه نظام» و «تشکیل گروه غیرقانونی» و همسرش به اتهام «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» به ترتیب به پانزده سال حبس و شش سال حبس محکوم شدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment