ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > آخرین خبر های کوتـاه کارگری از شهرهـای مختلـف

آخرین خبر های کوتـاه کارگری از شهرهـای مختلـف

خبر
ایران ـ کارگری

آخرین خبر های کوتاه کارگری از شهرهای مختلف 

آتش سوزی در دریا، این بار برای ۲ فروند لنج باری در بندر عامری بوشهر

بر پایه خبر واصله، حوالی ساعت۲ بعداز ظهر روز چهارشنبه۲۷ دیماه ۹۶، دو فروند لنج باری در اسکله بندر عامری دچار حریق شدند.

با آنکه در خبر منتشر شده توسط خبر گزاری ایلنا گفته شده است که «این آتش‌سوزی توسط ناجی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و خودروهای آتش‌نشانی مهار شد.» اما چند سطر پایین‌تر گفته می‌شود که «تقریبا صد در صد این دو لنج باری در میان شعله‌های آتش سوختند». بنا بر این معلوم نیست که منظورشان از مهار آتش چه بوده است.در این خبر به نقل از مدیر کل ستاد بحران استان بوشهر علت سوختن این دو کشتی هم به شدت وزش باد در این منطقه نسبت داده شده است.

از نحوه نشر این خبر چنین بر‌می‌آید که تنها کاری که این ناجیان کرده‌اند این بوده که «به منظور جلوگیری از سرایت آتش به سایر شناور‌ها، از شناورهای منطقه خواسته شد از محل حادثه فاصله بگیرند تا مشکلی برای آنها پیش نیاید.» و نهایتا اینکه از بخت خوش «این آتش‌سوزی هیچگونه خسارت جانی در پی نداشت.»

عدم پرداخت حقوق آذرماه کارگران حفاری شمال

خبر

دستمزد آذرماه حدود ۲۰۰۰ نفر از کارگران شرکت حفاری شمال پرداخت نشده است.
بر اساس خبر دریافتی، دستمزد آذر ماه نزدیک به۲۰۰۰ کارگر شرکت حفاری شمال، پرداخت نشده است.
این کارگران، از پرداخت حقوق آذرماه خود که این روزها زمزمه می‌شود، مطمئن نیستند.

آنها همچنین از عدم امنیت شغلی و نگرانی بابت آینده کاری خود انتقاد دارند و می‌گویند: تاخیر در پرداخت مزد و کاستن از مزایای مزدی و همچنین اجرای طرح اصلاح ساختار، ما را نگران کرده است.

پیش از این مدیریت حفاری شمال از کلید خوردن طرح اصلاح ساختار خبر داده و گفته بود: ممکن است مزایای بخشی از کارگران کاهش پیدا کند.

تمدید نشدن دفترچه بیمه ۱۵۰۰ کارگر در پی تعطیلی بازارچه پرویزخان قصرشیرین

خبر

خبر دریافتی حاکی است که قریب به۱۵۰۰ کارگر تخلیه و بارگیری کالا که در بازارچه مرزی پرویزخان شاغل هستند، دو ماه است که دفترچه‌ بیمه‌هایشان تمدید نشده است.

بنا به این خبر، حدود هزاروپانصد کارگر تخلیه و بارگیری کالا، شاغل در بازارچه پرویزخان واقع در شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه دو ماه است که دفترچه‌ بیمه‌هایشان تمدید نشده است.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه در این‌باره می‌گوید: این ۱۵۰۰ کارگر به علت تعطیلی دو ماهه بازارچه مرزی پرویزخان از نیمه‌آبانماه ۹۶ تا ۱۲دیماه ۹۶، دو ماه از حق بیمه‌شان به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز نشده است.

او با بیان اینکه کارگران مرز پرویزخان کارفرمای مشخصی ندارند و کار آن‌ها این است که کالاهای کامیون‌های ایرانی را در مرز تخلیه و در کامیون‌های عراقی برای صادر کردن به این کشور می‌گذارند، گفت: این کارگران زیرنظر اداره کل گمرکات استان کرمانشاه کار می‌کنند.

اعتراض کارگران ماشین‌آلات تراکتورسازی تبریز از مرز یکماه گذشت

خبر

اعتراض صنفی کارگران کارخانه ماشین‌آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز که از ۲۳ آذر ماه آغاز شده است، از یکماه نیز گذشت.

یکی از کارگران معترض کارخانه ماشین‌آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز در این باره گفت: ما۲۲۰ کارگر هستیم و بیشتر از یکماه است که نسبت به آینده شغلی‌مان به دنبال پلمپ کارخانه معترضیم.

او گفت: دغدغه همه ما تامین معیشت خانواده‌هایمان است و برای همین از مقامات مسئول انتظار داریم که برای تامین امنیت شغلی و پرداخت مطالبات معوقه که به ده ماه می‌رسد، اقدام کنند.
به گفته وی، از روزی که این واحد صنعتی ازسوی اداره تسویه و امور ورشکستگی دادگستری شهرستان تبریز پلمپ شده تا امروز، هیچ مسئولی پاسخگوی مشکلات ما کارگران نشده و ما منتظر اقدامات اجرایی آن‌ها هستیم.

لازم به ذکر است که کارخانه ماشین‌آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز که دست‌کم ۴۰ سال از آغاز فعالیت‌اش می‌گذرد از روز ۲۳ آذرماه امسال پلمپ و فعالیتش متوقف شد و در نتیجه ۲۲۰ کارگر بیکار و بلاتکلیف شدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment