آخرین خبر اعتراضات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و اسامی بازداشت‌شدگان - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > آخرین خبر اعتراضات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و اسامی بازداشت‌شدگان

آخرین خبر اعتراضات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و اسامی بازداشت‌شدگان

اعتراضات
ایران ـ کارگری

آخرین خبرها پیرامون اعتراضات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و اسامی بازداشت‌شدگان

اعتراضات چند روزه کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و برخورد خشن نیروهای امنیتی و گارد ویژه با کارگران این واحد تولیدی در صدر خبرهای روزهای اخیر قرار داشته است. آخرین خبرها در این زمینه را با مروری بر اطلاعیه شماره ۳ اتحادیه آزاد کارگران ایران پی می‌گیریم.

در این اطلاعیه آمده است که دوشنبه شب و در پی یورش وحشیانه نیروهای سرکوب گارد ویژه به تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز نزدیک به پنجاه کارگر بازداشت شدند و سپس در پی یورش وحشیانه دیگری از سوی نیروهای گارد ویژه در مقابل استانداری خوزستان که صبح روز سه‌شنبه صورت گرفت، حدود ۱۵ کارگر دیگر نیز بازداشت شدند. لازم به یادآوری است که از حدود ۵۰ کارگر بازداشتی در تجمع دوشنبه شب، ۸ نفر از آنان به فاصله کمی آزاد شدند.

اسامی ۳۲ تن از کارگران بازداشتی به شرح زیر است:

١.حسن جاويد حمودي  ٢.بيمان شجراتی ٣.محمد نقي زاده ٤.علي جماعتي ٥.رحمان سمعك ٦.كريم صياحي ٧.علي عقبه ٨.علي طاهري ٩.مصطفي زرگانی  ١٠.بهزاد عليخاني ١١.سيد محمد موسوي ١٢.امير شعباني ١٣.سيدرزاق موسوي ١٤.هادي وائلي ١٥.فرزاد قراجي ١٦.يونس اميري ١٧.سيد علي مرادي ١٨.نورعلي خان محمد ١٩.امير حريزاوي ٢٠.احمد عفراوي ٢١.حسين عفري ٢٢.ابراهيم فارسي ٢٣.محمد علاوي ٢٤.سید جواد موسوی ٢٥.عليرضا محرب ٢٦.جواد اسكندري ۲۷. علی دقاقله ۲۸- ابراهیم برومند نیا۲۹-  علی حزبئی پور ۳۰- فیصل ساری ۳۱- شاهین بابا احمدی ۳۲- کاظم حیدری

بنا بر آخرین گزارش‌های رسیده، علاوه بر اعتراض خیابانی روز سه‌شنبه ۲۲خردادماه کارگران فولاد نسبت به بازداشت همکارانشان که ابعاد گسترده ای بخود گرفت، از صبح چند جمع از کارگران نیز به همراه خانواده های کارگران بازداشتی در مقابل محل پلیس مبارزه با مواد مخدر(جنب پلیس راه قدیم اهواز اندیمشک) تجمع کرده و پیگیر وضعیت عزیزان خود هستند.

در این اطلاعیه آمده است که به خانواده‌های کارگران بازداشتی اعلام شده است که همه آنان بجز عده‌ای که دیروز محل دفاتر نماینده‌های شهر در مجلس را  آماج اعتراضات خود قرار دادند، آزاد خواهند شد. اما کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز اعلام کرده‌اند اگر قرار است کسی به جرم اعتراض در محل دفاتر نماینده‌ها در بازداشت بماند، همه ما باید در بازداشت بمانیم؛ چرا که این اعتراض از سوی همه ما کارگران صورت گرفته است.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز درعین حال با قاطعیت اعلام کرده اند که می‌باید کسانی تحت بازداشت قرار گیرند که سه ماه است دستمزد آنان را نداده‌اند و بدلیل رقابت بر سر تصاحب کارخانه و غارت آن، وضعیت حاضر را پیش آورده و هزاران خانواده کارگری را با مصائب و مشکلات غیر قابل تحملی مواجه کرده‌اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران، بازداشت و نگهداری کارگران حق طلب گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در بازداشتگاه پلیس مواد مخدر را اهانتی ددمنشانه به طبقه کارگر ایران ارزیابی کرده است و با هشدار به حکومتگران در تداوم جنایاتی که در حق زندگی و معشیت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و میلیونها کارگر در سراسر کشور مرتکب می‌شوند، توجه افکار عمومی و سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی کارگری و حقوق بشری را به سرکوب وحشیانه کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز جلب می‌کند.

این اتحادیه کارگری سازمان‌های بین‌المللی را به اعتراضات گسترده علیه بازداشت و نگهداری کارگران گروه ملی صنعتی فولاد  اهواز  در بازداشتگاه پلیس مواد مخدر فرا می‌خواند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment