ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > آخرین اخبار سنندج ؛ وضعیت فوق العاده و آماده باش نیروهای سپاه

آخرین اخبار سنندج ؛ وضعیت فوق العاده و آماده باش نیروهای سپاه

سنندج

ایران ـ اعتراضات

آخرین اخبار سنندج ؛ وضعیت فوق العاده و آماده باش نیروهای سپاه

اعتراضات خیابانی مردم مریوان

روزپنج شنبه ازساعت ۱۹۰۰ تجمع مردم سنندج دراعتراض به کشتار کولبران آغاز شد.

با دخالت نیروی انتظامی و نیروهای سپاه در برخی نقاط از شهر بین مردم معترض و نیروی انتظامی درگیری واقع شد که تا ساعتی ادامه داشت.

در ادامه درگیریهای مردم با سپاه،  نیروهای ویژه سپاه به حالت آماده باش در آمدند. هلیکوپترها بر فراز سنندج به پرواز درآمدند.در برخی خیابانها تعقیب و گریز بین نیروی ضد شورش و مردم در جریان بود.

با ورود نیروی انتظامی، مقامات قصد داشتند قیام مردم در سنندج  را سركوب كنند اما ايستادگي جوانان باعث شد كه نيروي انتظامي  موفق به انجام اهداف اش نشود .

سنندج

خبرها حاکیست در میدان اقبال نیروی انتظامی مجبور به عقب نشینی شدند و امکان ورود سپاه به صحنه درگیری زیاد شد.

در سقز  فرماندار ورمقانی خود شخصا بهمراه نیروهای مخصوص در حال گشت زنی در سطح شهر بودند.

طبق آخرین خبرهای واصله از سنندج، تا کنون ۱۱ نفر در جریان اعتراضات روز گذشته این شهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

اعتراضات شهر سنندج در پی فراخوان قبلی فعالان مدنی و سیاسی و همچنین جهت محکوم کردن کشتار سیستماتیک کولبران و حمایت و پشتیبانی از مردم بانه صورت گرفت. گزارشها حاکی از آن است که، جو شهر سنندج همچون دیگر شهرهای کردستان به طور کامل امنیتی شده، و تنش و در گیری میان شهروندان سنندجی با نیروهای امنیتی، انتظامی و سپاه و بسیج کماکان ادامه دارد.

شهروندان کرمانشاهی نیز جهت حمایت از اعتراضات مردم بانه و مریوان در مقابل استانداری این شهر اقدام به تجمعات اعتراضی  نمودند.

اعتراضات خیابانی مردم مریوان

 

 مریوان و سنندج

روز پنجشنبه۱۶شهریور بعد از قتل ناجوانمردانه کولبران زحمتکش کرد که برای بدست آوردن لقمه  نانی به این شغل پر مشغت رو آورده بودند واعتراضات گسترده مردم کردستان در چند روز اخیر، جوانان مریوان نیز در همبستگی  و در اعتراض به این جنایت به خیابان ریختند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید     https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment