ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > آخرین اخبار تظاهرات و درگیریهای شنبه ۱۶ دیماه در شهرهای مختلف +مجموعه کلیپ

آخرین اخبار تظاهرات و درگیریهای شنبه ۱۶ دیماه در شهرهای مختلف +مجموعه کلیپ

اخبار تظاهرات ترانه
ایران – اجتماعی – تظاهـرات

 تظاهرات و درگیریها در شهرهای مختلف میهن

روز شنبه ۱۶ دی تظاهرات و درگیری مردم و بخصوص جوانان با نیروهای ضدشورش و بسیجی‌های حاکمیت ظلم و استبداد در شهرهای مختلف میهن ادامه یافت.

بدلیل فیلترینگ شدید کانال تلگرام توسط دولت روحانی و استبداد حاکم بر میهن، متأسفانه عکس و تصاویر کمی از صحنه‌های دلاوری جوانان در شهرهای مختلف بدستمان رسیده‌است. اما این کمبود هیچ چیز از نامشروع بودن حاکمیت سرکوبگر و مشروعیت تظاهرات و اعتراضات گسترده مردم بپاخاسته ستمدیده در سراسر کشور نمی‌کاهد.
در شرایط سانسور و فیلترینگ شدید، برخی خبرهای جنبش براندازی که از شهرهای مختلف بدستمان رسیده است بقرار زیر می‌باشد:

درگیری سنگین میان جوانان دلیر کوت عبدلله اهواز، با نیروهای سرکوبگر

بنابه خبرهای دریافتی از کوت عبدالله در اهواز، شنبه شب ۱۶ دی جوانان اهوازی و هموطنان لر این منطقه با یکدیگر متحد شده و با نیروی انتظامی به مقابله پرداختند. یکی از گزارشات حاکی از این بود که شنبه شب در كوت عبدالله درگيری مسلحانه بين مردم و نیروهای سرکوب در سه‌راهي پيچ خزانه رخ داده است.
همچنین بنابر همین گزارشات جوانان مورد حمله و هجوم نیروهای سپاه قرار گرفته اما  به دفاع از خود برخاسته و تا ساعت ۹ شب بوقت محلی؛ ۹ تن از پاسداران را از پای درآوردند.

تجمع و تظاهرات مردم در شیرآباد زاهدان با شلیک به سمت یگان ویژه شنبه شب ۱۶ دی

شنبه ۱۶دی ماه۹۶  نیروهای قیام و جوانان دلیر در شیرآباد در زاهدان دست به تجمع و تظاهرات زدند. مردم ازابتدا با وسایل مختلف اقدام به بستن خیابانها کردند و با ابتکارات خود مانع از پیشروی سرکوبگران شدند. هنگامی که نیروی ویژه قصد داشت وارد عمل شود؛ با شلیک از جانب مردم روبرو شد که مجبور به عقب نشینی گردید.

بنابر خبرهای دریافتی از شیرآباد زاهدان که قابل تدقیق نبود، يكى از فرمانده هاى يگان ويژه زخمى شده و برخی خبرها نیز حاکی از کشته شدن وی بود.

برخی منابع از شیرآباد زاهدان گزارش کردند که «نیروی ضد شورش داره خونه هارو يكى يكى ميگرده تا كسايى كه درگير شدن رو پيدا كنه»

اصفهان: بنابه گزارشات دریافتی از اصفهان شنبه شب ۱۶ دی خیابان کهندژ اصفهان در تصرف کامل مردم بختیاری با شعار (میکشم میکشم آنکه برادرم کشت ) قرار داشت بنابر همین گزارشات مامورین و بسیجی ها به سمت خمینی شهر فرار کردند.

شیراز: تجمعاتی توسط قیام آفرینان در دروازه کازرون، میدان گل سرخ و میدان احسان در شیراز شکل گرفت.

آذربایجان غربی: در قطور از توابع شهر خوی مردم در اعتراض به دستگیری یکی از فعالین مدنی دست به اعتراض زده و با مامورین اطلاعاتی درگیر شدند.

شوشتر: بین مردم و نیروهای سرکوبگر درگیری شده و جوانان سطلهای زباله را به خیابان آورده و نیروهای ضد شورش نیز به سمت مردم گاز اشک آور پرتاب کرده و جوانان در وضعیت جنگ و گریز قرار داشتند

کیاشهر از توابع آسانه اشرفیه: گزارشات دریافتی حاکی است که شنبه شب ۱۶ دیماه عده زیادی از مردم کیانشهر برای آزادی دستگیر شدگان قیام در فرمانداری این شهر تجمع کرده و شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد سر دادند.

تهران: خانواده‌های بازداشت شدگان روزهای اخیر در مقابل زندان اوین تجمع گسترده‌ای را شکل دادند. نيروهاي امنيتي تلاش کردند خانواد ه ها را از جلوي زندان اوين متفرق کنند اما خبرهای دریافتی حاکی از این است که  خانواده ها کماکان به تجمع خود ادامه داده و در مقابل فشار نیروهای سرکوب، به مقاومت برخاستند.

قابل ذکر اینکه روز شنبه ۱۶ دی در دهمین روز از آغاز خیزش عمومی مردم سراسر کشور، در اعتراض به ظلم و استبداد حاکم، علیرغم تمام تلاشهای مقامات برای سرکوب این جنبش و قطع همه امکانات ارتباطی اما مردم کماکان در شهرهای مختلف به تجمع و تظاهرات با سردادن شعارهای تند ضد حکومتی پرداختند.
 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment