ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > آتنا دائمی : ۴۰ سال است که چهار‌پایه حیات را از زیر پای جوانان راست‌قامت ما می‌کشید

آتنا دائمی : ۴۰ سال است که چهار‌پایه حیات را از زیر پای جوانان راست‌قامت ما می‌کشید

آتنا دائمی
ایران ـ اجتماعی

آتنا دائمی : ۴۰ سال است که چهار‌پایه حیات را از زیر پای جوانان راست‌قامت ما می‌کشید

شما یزیدیان ۴۰ سال است که تیر خلاص می‌زنید

زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، آتنا دائمی، در نامه‌ای سرگشاده جنایت اعدام زانیار و لقمان مرادی و رامین‌ حسین‌پناهی از سوی جمهوری اسلامی را به شدت محکوم کرد و شهادت آنها را به خانواده‌هایشان تبریک گفت. پیشتر نیز آتنا دائمی به همراه ۶ تن دیگر از زندانیان سیاسی زن در زندان اوین، طی پیامی این عمل بزدلانه را محکوم کرده بود.

آتنا دائمی در بخشی از نامه سرگشاده خود می‌نویسد: «هر سال قبل از شروع ماه محرم و صفر با چنین اعمال وحشیانه‌ای، خود را برای عزاداری آماده می‌کنید! عرق می‌خورید و مست می‌کنید و با هفت‌تیری بر کمر، نوحه سر می‌دهید و ضجه می‌زنید که یزید، حسین تشنه را سر برید و …چه تضادی و چه تناقص منفوری! شما یزیدیان ۴۰ سال است که تیر خلاص می‌زنید و طناب‌دار را بر گلوهای راسخ، محکم می‌بندید و چهار‌پایه حیات را از زیر پای جوانان راست‌قامت و صبور ما می‌کشید؛ جنگ شیعه و سنی راه می‌اندازید و بعد برای حسین با میلیاردها پول در جیب، به دروغ ضجه می‌زنید؟!»

 متن نامه آتنا دائمی :

عزیزانمان را کشتند و با افتخار می‌گویند عدالت را اجرا کردند؛ عدالتی با نمادی از فرشته‌ای با دو کفه ترازو در دست؛ ولی در حقیقت مردی‌ست عمامه به سر با جای مهر سوخته بر پیشانی و چشم‌بندی بر چشم و کوری مفرط، در یک دستش تسبیح و در دست دیگر با طناب دار، ترازویی را نگه داشته با کفه‌هایی چنان نابرابر که یکی در آسمان‌ها سیر می‌کند و دیگری به قدری با جنازه‌هایش سنگین است که در اعماق زمین مدفون شده است. از عدالتی دم می‌زنند که چهل سال است حتی رگه‌ای از آن ندیده‌ایم و نشنیده‌ایم!

در این اوضاع آشفته اقتصادی و فقر و بیکاری، تمام معضلات کشور با قتل این سه عزیز ما برطرف شد؟! کشتن سه تن از جوانان کشورمان آیا دردی از دردهای مردم ایران کم کرد؟!

عالیجنابان! به کجا چنین شتابان؟ بدون ابلاغ قبلی و با دروغ، عزیزانمان را به قتلگاه بردید؛ اجازه ندادید در اندک زمان باقی‌مانده از عمرشان، در آرامش باشند؛ تشنه و گرسنه راه نفسشان را بستید؛ ولی حتما تا اعماق وجودتان سوخت که در تمام این سالها حتی لحظه‌ای آنها را متزلزل ندیدید؛ حتما به حالشان افسوس خوردید که چه ثابت قدم و استوار و بی آنکه سرخم کنند، برای آرمانهایشان جان دادند و چه وقیحانه جان‌دادن عزیزان ما را نگرستید!

حتماً آتش گرفتید که آنها را به خاطر فعالیت‌های اعضای خانواده‌شان به اسارت گرفتید و به آنها اتهام تروریست نسبت دادید‌؛ اما برای ما چیزی جز نماد دموکراسی نبودند؛ ۹سال در زندان با انواع و اقسام تفکرات و عقاید رفاقت کردند و محبوب هم بندیانشان بودند؛ محبوب ما، محبوب ایران!

هر سال قبل از شروع ماه محرم و صفر با چنین اعمال وحشیانه‌ای، خود را برای عزاداری آماده می‌کنید! عرق می‌خورید و مست می‌کنید و با هفت‌تیری بر کمر، نوحه سر می‌دهید و ضجه می‌زنید که یزید، حسین تشنه را سر برید و …چه تضادی و چه تناقص منفوری! شما یزیدیان ۴۰ سال است که تیرخلاص می‌زنید و طناب‌دار را بر گلوهای راسخ، محکم می‌بندید و چهار‌پایه حیات را از زیر پای جوانان راست‌قامت و صبور ما می‌کشید؛ جنگ شیعه و سنی راه می‌اندازید و بعد برای حسین با میلیاردها پول در جیب، به دروغ ضجه می‌زنید؟!

حتما می‌دانید که با این اعمال وحشیانه، خود را منفورتر از پیش و در واقع خود را می کشید؛ امروز هم شما گور خود را عمیق‌تر کردید. زانیار و لقمان و رامین را نکشتید؛ بلکه آنها را در دلهای ما عزیزتر و دنیا را عزادار کردید؛ عزای حقیقی برای حسین‌ها و زینب‌های زمانه!

حیثیت ما را در دنیا برده‌اید، به خاطر مشتی جاه‌طلب و قدرت‌پرست و گرسنگان سیری‌ناپذیر از جان آدمی، یک ایران را تروریست می‌دانند؛ تا به کی و کجا می‌خواهید چنین بتازید؟! زهی خیال باطل اگر توهم می‌زنید که شما جنگ را به مردم تحمیل می‌کنید، آنها باز هم خواهند‌جنگید! ماشین آدم‌کشی‌تان را متوقف کنید؛ پوتین‌های سربی‌تان را از گلوی مردم ایران و خطه کردستان بردارید!

چنان تاج و تخت پادشاهی و قدرت را محکم چسبیده‌اید و می‌تازید که هرگز گمان نمی‌کنید ممکن است در لجن غلتیدنتان به ثانیه‌ای بند باشد؛ در طول تاریخ بسیاری چنین می‌پنداشتند؛ اما در نهایت در چاه فاضلاب و با لباسهای مبدل آنها را یافتند و به سزای اعمالشان رساندند.

ایران آتش زیر خاکستر است؛ این آتش را شعله‌ور نکنید.

خطاب به خانواده‌های صبور مرادی و حسین‌پناهی، این شهادت را تبریک می‌گوییم.

آتنا دائمی

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment