ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > آتنا دائمی در آستانه مرگ و دستگیری مادر و خواهر او در جلوی زندان اوین

آتنا دائمی در آستانه مرگ و دستگیری مادر و خواهر او در جلوی زندان اوین

آتنا دائمی و مادرش
ایران ـ اجتماعی

آتنا دائمی در آستانه مرگ و دستگیری مادر و خواهر او در جلوی زندان اوین 

سه‌شنبه۲۴بهمن‌ماه۱۳۹۶ انسیه دائمی خواهر آتنا دائمی زندانی سیاسی در بند که همراه گلرخ ایرایی در اعتصاب غذای خشک به سر می‌برند و حالشان بسیار بحرانی است اعلام کرد مادر و خواهرش به مقابل زندان اوین رفته بودند که در همانجا دستگیر شده‌اند.

آتنا دائمی و گلرخ ایرایی، امروز سه‌شنبه (۲۴ بهمن) وارد یازدهمین روز اعتصاب غذا و چهارمین روز اعتصاب خشک در قرنطینه زندان قرچک شده‌اند. خواست آنها، بازگشت به زندان اوین است.

در پیامی که پدر آتنا بر روی شبکه اجتماعی گذاشته است آمده است: 
«آتنا و گلرخ دیگر قادر به تکلم نیستند، آتنا می گفت که دیگر بدنش یخ کرده و چندبار کف بالا آورده، جان آتنا و گلرخ در خطر  است صدایشان باشیم.»

لازم به ذکر است که زندانی سیاسی، خانم مریم اکبری منفرد محبوس در بند زنان زندان اوین، در نامه‌ای با اشاره به ۹ روز اعتصاب غذای گلرخ ایرایی و آتنا دائمی و بی‌توجهی مسئولان ابراز نگرانی کرده وگفته است: «قانون و اخلاق و وجدان و این قبیل واژه‌ها کمترین اعرابی در این حاکمیت ندارد. به بردگی در آمدن انسانیت و سلب کردن کرامت انسانی ماهیت این حکومت است. »

متن نامه زندانی سیاسی، مریم اکبری منفرد:

« سنگ خشونت درنهایت سرعت می چرخد با قساوت تمام هر دانه ایی را که بر گلویش می‌گذارد خرد می‌کند.

اما ایران و ایرانی طوق بندگی و عبودیت ظالمان را برداشته تا از نعمت شخصیت و آزادی و تساوی حقوق برخوردار گردد و این است که مرگ با نام برایش لذت‌بخش تر از ننگ و تمکین در برابر زور است و خود را از نردبان انسانیت بالا می‌کشد تا به حقایق بیشتری آگاهی یابد.
۹ روز از اعتصاب غذای گلرخ و آتنا عزیز می گذرد و کسی پاسخگو نمی‌باشد.

اعتصاب غذا واژه‌ایی آشناست اما شنیدن آن کجا و شاهد درد کشیدن یک انسان که در اعتصاب غذا به سر می‌برد کجا؟!

زیر فوران درد و هر روز ذره‌ایی از وجودت آب شدن و تو چاره‌ای جز ادامه‌ی مسیر برایت نباشد و هر روز ناتوان‌تر از روز قبل ولی مصمم‌تر در مسیری که پای نهاده‌ای زیرا که تنها تیری است در تاریکی.

در اعتصاب خشک دیگر بحث سر روز و ساعت نیست، دیگر صحبت از جدا شدن ذره ذره وجودت نیست. بلکه اتفاق در لحظه است در ثانیه، از کار افتادن کل سیستم بدن در یک لحظه، نفس‌ها به شماره افتادن؛ تنفس‌های نفس‌گیر و هر آن امکان بالا نیامدن نفس بعدی!!!

خشکی دهان، چسبندگی لب و دهان و زبان و… ایست قلبی با هیچ واژه ایی نمی‌شود لحظه‌های دردناک اعتصاب غذا را به تصویر کشید جان گلرخ و آتنا درخطر است.
مطلع شدم آقای حاج مرادی در پاسخ مادر آتنا که گفته بود بچه ها می‌خواهند اعتصاب خشک بکنند جواب داده:’ برایم مهم نیست. ‘

البته که برای شما که میراث دار سلف خویش هستید جان آدمی ارزش ندارد، اسلامی که در دهه‌ی ۶۰ چوبه‌های دار، جوخه‌های اعدام و خون جوانان میهن را نردبان ترقی خویش کردند و اینک در بالاترین مناصب دولتی تکیه زده‌اند و به هیچ نهادی هم پاسخگو نیستند و هر بلایی که می‌خواهند بر سر زندانیان می‌آورند و درنهایت به اسم خودکشی و مصرف مواد مخدر و…. پرونده‌ها را مختومه اعلام می‌کنند.

قانون و اخلاق و وجدان و این قبیل واژه‌ها کمترین اعرابی در این حاکمیت ندارد. به بردگی در آمدن انسانیت و سلب کردن کرامت انسانی ماهیت این حکومت است.

من مریم اکبری زندانی سیاسی، از زندان اوین، از پشت دیوارهای سنگی دست استمداد به سوی مجامع بین‌المللی و نهادهای حقوق بشری دراز می‌کنم و از همه‌ی کسانی که قلبشان برای انسان و انسانیت می‌تپد تقاضا دارم فریاد مادر گلرخ و آتنا را بشنوید و چشمان امیدوار مادران به سوی شماهاست.

شماهایی که از نیروی ایمان و عقیده به آزادی نوع بشر بر خوردارید آنها را ناامید نکنید.
حضور شما اثری تعیین کننده خواهد داشت و ارزش نهایی هر زندگی در حضور لحظه‌های سرشار از احساس وظیفه در آن لحظه هاست.

مریم اکبری منفرد

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment