ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > آتش‌سوزی وسیع در کارخانه اکریلتاب بهشهر امروز پنجشنبه +۳کلیپ و عکس

آتش‌سوزی وسیع در کارخانه اکریلتاب بهشهر امروز پنجشنبه +۳کلیپ و عکس

اتش‌سوزی در بهشهر
ایران – حوادث کار

آتش‌سوزی وسیع در کارخانه اکریلتاب بهشهر امروز پنجشنبه

مصدومیت و انتقال یک آتش‌نشان به بیمارستان

درحالیکه شروع آتش‌سوزی بگفته مسئولین امر ساعت ۴،۴۵ صبح امروز بوده چنانکه در کلیپها ملاحظه می‌کنید تا ساعت ۶،۲۰ دقیقه هنوز خبری از آتش‌نشانی در محل نیست.

«امیدعلی ناظری» مسئول خانه کارگر بهشهر در استان مازندران از وقوع آتش‌سوزی در کارخانه ریسندگی و بافندگی اکریلتاب بهشهر خبر داد.

وی درباره آتش‌سوزی در کارخانه اکریلتاب بهشهر گفت: صبح امروز پنجشنبه در کارخانه ریسندگی و بافندگی اکریلتاب بهشهر  آتش‌سوزی وسیع رخ داد که در نتیجه آن تاکنون یک آتش نشان مصدوم شده است.
به گفته وی، هنوز این آتش سوزی مهار نشده و علت آتش‌سوزی مشخص نیست.

امیدعلی نظری فعال کارگری، با بیان اینکه پس از وقوع حادثه، نیروهای امدادی از مرکز استان و شهرهای همجوار در محل حاضر شدند و  مشغول  اطفای حریق هستند


درباره وضعیت شغلی کارگران بعد از حادثه تصریح کرد: با توجه به اینکه در جریان آتش‌سوزی بخش‌هایی از واحد تولید این واحد به طور کامل تخریب شده‌اند امکان کار کردن برای کارگران وجود ندارد و آنان باید تا مشخص شدن وضعیت کارخانه صبر کنند.

آتش‌سوزی وسیع

سرپرست سازمان آتش‌نشانی ساری «اسماعیل حسین‌زاده»، در این باره گفته است: با توجه به حجم زیاد حریق ضمن مهار آتش توانستیم از سرایت به انبارهای تولید و همچنین پست برق فشار قوی کارخانه جلوگیری کنیم، اما عملیات اطفا حریق ادامه دارد.

آتش‌سوزی در بهشهر

از طرف دیگر «زکریا اشکپور» رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ مازندران از اعزام پست‌های اورژانس خبر داد سخنگوی اورژانس مازندران با اشاره به وقوع آتش سوزی در کارخانه ریسندگی و بافندگی خلیل شهر ، گفت : یک مامور آتش نشانی هنگام انجام عملیات اطفای حریق این کارخانه مصدوم شد که پس از انجام اقدامات درمانی اولیه پرسنل اورژانس، به بیمارستان منتقل شد .
ذکریا اشکپور روز پنجشنبه در گزارشی به خبرنگاران افزود : این مامور آتش نشانی هنگام اطفای حریق کارخانه از بلندی سقوط کرد و دچار مصدومیت شد و به بیمارستان خمینی  بهشهر منتقل شد .
وی ادامه داد : حادثه آتش سوزی در کارخانه ریسندگی و بافندگی اکریلتاب ساعت 4 و 45 دقیقه امروز پنجشنبه به مرکز پیام شرق مازندران گزارش داده شد و پرسنل اورژانس خلیل شهر به محل حادثه اعزام شدند .
به گفته سخنگوی اورژانس مازندران با توجه به ادامه داشتن آتش سوزی کارخانه و ادامه عملیات اطفای حریق توسط آتش نشانان ، تیم اورژانس نیز در محل مستقر است تا در صورت بروز حادثه و نیاز به خدمات ، اقدامات درمانی لازم و سریع را انجام دهند .
کارخانه ریسندگی و بافندگی اکریلتاب واقع در خلیل شهر در حدود پنج کیلومتری شهر بهشهر واقع است .
این کارخانه که سابقه فعالیت آن به قبل از انقلاب بر می گردد از بامداد امروز آتش سوزی در انبار آن رخ داد .
اشکپور اعلام کرد : خوشبختانه وقوع آتش سوزی در ساعات غیر اداری و نبود کارگران در محل کارشان باعث شد تا مصدومیت آن نیز کاهش یافته است یک نفر از آتش‌نشانان حین اطفای حریق مصدوم و به بیمارستان اعزام شد.

چنانکه در گزارشات قبلی هم آمده است موضوع ایمن‌سازی محیط‌های کار و الویت دادن به سلامتی کارگران و پرسنل کارگاهها و کارخانجات باید یکی از الویتهای کار مدیران و کارفرمایان و ارگانهای مسئول باشد اما طی سالهای اخیر اساسأ بدلیل متمرکز بودن مقامات روی سود بیشتر، اساسأ موضوع کنترل ایمنی کار از میان برداشته شده است. به همین دلیل در هر هفته با حوادث مختلف کاری با انبوهی ضایعات انسانی و خسارات مادی مواجه می‌شویم که همگی بیانگر ضعف و ناکارآمدی مدیرانی است که اساسأ روی موضوع ایمن سازی محیط‌های کار سرمایه‌گذاری نمی‌کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment