ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > آتش‌سوزی لنج‌های صیادی در کیش و حوادث کارگری در چند شهر با ۹کشته و مصدوم

آتش‌سوزی لنج‌های صیادی در کیش و حوادث کارگری در چند شهر با ۹کشته و مصدوم

آتش‌سوزی لنج‌های صیادی
ایران – کارگری حوادث کارگری

آتش‌سوزی لنج‌های صیادی در کیش و حوادث کارگری در چند شهر با ۹کشته و مصدوم

طی روزهای شنبه و یکشنبه ۳ و ۴ شهریورماه ۱۳۹۷، در جریان آتش‌سوزی لنج‌های صیادی در کیش و چند حادثه کارگری در شهرهای دیگر ، ۲ کارگر کشته و ۷ نفر مصدوم شدند.

مصدومیت پنج آتش‌نشان در جریان آتش‌سوزی لنج‌های صیادی در کیش

به گفته رئیس اداره آتش‌نشانی و خدمات ایمنی جزیره کیش ۵ آتش نشان در جریان آتش‌سوزی لنج‌های صیادی در صبح روز یکشنبه در اسکله صیادی کیش مصدوم شدند.

رئیس اداره آتش‌نشانی و خدمات ایمنی جزیره کیش آتشپاد اسدی زنوز، با اعلام این خبر گفت: در جریان حادثه‌ای که بامداد روز یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷  در اسکله صیادی کیش به وقوع پیوست، ۵ آتش نشان دچار سوختگی شدند.

زنوز در رابطه با حادثه آتش‌سوزی لنج‌های صیادی گفت: ساعت ۲ بامداد یکی از لنج‌های ماهیگیری کیش به علتی نامعلوم دچار آتش‌سوزی شد و به علت وزش باد نسبتا شدید آتش به دیگر شناورها هم سرایت کرد و پنج لنج درآتش سوختند.

او ادامه داد، براساس بررسی‌های اولیه در جریان آتش‌سوزی لنج‌های صیادی نزدیک به ۷۰ میلیارد ریال خسارت به لنج‌های ماهیگیری و اسکله صیادی کیش وارد شده است.

مصدوم شدن یک کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از ساختمان

روز یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان از سقوط یک کارگر ساختمانی خبر داد و گفت: «این حادثه به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی رخ داد.»

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر علی عسکری، در این رابطه افزود: «طی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ در ساعت ۱۸ و ۱۰ دقیقه چهارم شهریورماه از این حادثه آگاه شدیم.»

به گفته عسکری مصدوم از کارگران مشغول در پروژه ساختمانی بود و به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی از طبقه اول به طبقه منفی یک سقوط کرده بود. مصدوم توسط ماموران سازمان آتش‌نشانی از محل حادثه خارج و به بیمارستان منتقل شد.

علی عسکری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان به کارفرمایان پروژه‌های شهری و کارگاه‌های ساختمانی توصیه کرد با رعایت اصول ایمنی و حفاظتی از وقوع حوادث جلوگیری کنند.

مصدوم شدن یک کارگر ساختمانی در بابل

غلام نیا روشن روابط عمومی سازمان اورژانس ۱۱۵ بابل گفت، «روز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷، در گزارشی سقوط کارگر ساختمانی از طبقه دوم در جاده بابل به قائم شهر گوهردشت گزارش شد.»

روشن گفت: «تکنسین‌ های اورژانس ۱۱۵ به علت کنده کاری و راه سازی نزدیک به ۳ کیلومتر به میدان نوروزی ترافیک شدید و عدم همکاری بعضی از رانندگان خودرو تکنسین‌ های اورژانس ۱۱۵ با استفاده از شانه خاکی در مدت زمان ۱۷ دقیقه درمحل حادثه حاضر شدند.

او در ادامه افزود: «در این حادثه کارگر ساختمانی که مرد ۲۸ ساله بود به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی ساختمان سازی از طبقه دو سقوط کرده و دچار آسیب دیدگی از ناحیه سر و گردن و کمر و پهلو می‌ شود.»

روشن در خاتمه گفت: «تکنسین‌ های اورژانس ۱۱۵ پس از اقدامات پزشکی مصدوم حادثه را به بیمارستان بهشتی بابل منتقل کردند.»

جان باختن دو کارگر چاه‌کن در مریوان

براساس گزارشات رسیده، دو کارگر مریوانی به علت ریزش قنات جان خود را از دست دادند.

روابط عمومی پزشک قانونی سنندج در این رابطه گفت،: روز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷، بر اثر ریزش خاک قنات آب در مریوان دو کارگر  اهل روستای گوزەکوی‌رە از توابع مریوان دو کارگر با نام‌های«عثمان الهی» و «مختار نسیم» متاسفانه جان خود را از دست دادند.

یادآوری می‌شود که ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment