ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > دور زدن قانون به بهانه خصوصی‌سازی و ادامه بلاتکلیفی کارگزاران مخابرات روستایی

دور زدن قانون به بهانه خصوصی‌سازی و ادامه بلاتکلیفی کارگزاران مخابرات روستایی

مخابرات روستایی
ایران ـ کارگری

دور زدن قانون به بهانه خصوصی‌سازی و ادامه بلاتکلیفی کارگزاران مخابرات روستایی

یکی از فعالان صنفی کارگزاران مخابرات روستایی می‌گوید: مجلس باید شرکت مخابرات ایران را وادار به اجرای قانون کند تا مطالبات کارگزاران مخابرات برآورده شود.

به گزارش دریافتی رئیس انجمن صنفی کارگزاران مخابرات روستایی جنوب استان آذربایجان غربی در ارتباط با بلاتکلیفی خود و همکارانش گفت: متاسفانه قانون مربوط به کارگزاران مخابرات روستایی (ماده ۸۳) به دست فراموشی سپرده شده و سازمانی مانند شرکت مخابرات ایران از اجرای دقیق و کامل آن سرباز می‌زند و حقیقتا باید گفت که آن را به بازی گرفته است.

برخی بر این اعتقادند که شرکت قدرتمندی مانند مخابرات به بهانه خصوصی‌سازی از اجرای آن سرپیچی کرده و آن را مغایر با ساختار و سیاست خود می‌داند و می‌خواهد روح ماده ۸۳ را همسو با سیاست‌های تبعیض‌آمیز و استثمارگونه خود تغییر داده و بی‌اثر نماید؛ به نحوی که چیزی از آن باقی نماند.

وی می‌افزاید که در این میان، این کارگزاران مخابـرات روستایی هستند که قربانی فرافکنی‌ها شده و سرنوشت و آینده‌شان مبهم است. خواسته قانونی آنها که عقد قرارداد دائم است، هرگز جامه عمل نپوشیده است و مهم‌تر از همه اینکه تا امروز مجلس به یکی از وظایف اصلی خود، یعنی نظارت بر روند اجرای این مصوبه عمل نکرده و هیچگونه اقدام موثر و کارایی را انجام نداده است و باید گفت که کارگزاران مخابـرات روستایی و ماده ۸۳ را به بوته فراموشی سپرده است.

مخابرات روستایی

به این فعال صنفی، قدرت نظارتی مجلس تا امروز می‌توانست این مشکل اساسی را برای همیشه حل نماید، ولی متاسفانه در این خصوص دچار تعلل شده و برای اجرایی کردن دقیق این ماده، اقدامی در خور و شایسته را انجام نداده است؛ به همین خاطر است که کارگزاران تا امروز در بلاتکلیفی مطلق به‌سر برده و با مشکلات عمده‌ای که وجود دارد و چالش‌هایی که شرکت مخابـرات ایجاد می‌کند، روزگار می‌گذرانند.

او ادامه می‌دهد: نمایندگانی که برای تصویب این ماده قانونی این همه تلاش نموده و از موانعی سخت برای تصویب آن گذشته‌اند، چرا امروز نظارتی بر روند اجرای آن ندارند؟ چرا اجازه می‌دهند که شرکت مخابـرات ایران تمامی زحمات و تلاش‌های آنان را به هدر داده و اینچنین قانون روشن مجلس را به بازی بگیرد؟

وی تصریح کرد: جامعه کارگزاران مخابرات روستایی انتظار دارد که مجلس بطور عموم و نمایندگانی که در تصویب این ماده قانونی نقش داشته و همچنان در مجلس حضور دارند و به نوعی نسبت به موضوع کارگزاران آگاهی و اشراف دارند، به طور اخص نسبت به این موضوع حساس و سرنوشت‌ساز، وارد شده و با قدرت نظارتی خود شرکت مخابرات ایران را وادار به تمکین از قانون نمایند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment